Ligatus ve AppNexus stratejik ortaklık kuruyor

Dünyanın önde gelen bağımsız reklam teknolojisi şirketlerinden AppNexus, bugün Gruner + Jahr’ın iştiraki olan Avrupa’nın lider doğal reklam ve performans ağı Ligatus ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Kurulan bu uluslararası ortaklık, hem AppNexus hem de Ligatus için karşılıklı fayda sağlayacak sayısız sinerji yaratacak. Bu sayede reklamverenler ve yayıncılar, doğal reklamcılık (native advertising) olarak adlandırılan ve giderek popülerlik kazanan iletişim aracının sunduğu avantajlardan faydalanabilecekler.
Ligatus için AppNexus ile kurduğu bu ortaklık, programatik doğal reklamcılık alanında bir ilk olma özelliği taşımakta.

Kurulan stratejik ortaklığın odağında, küresel ölçekte büyüyen programatik doğal reklamcılık pazarı yer almakta. Gruner + Jahr’ın bir iştiraki olan Ligatus, aralarında Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, İspanya, İtalya ve Türkiye’nin de olduğu dokuz Avrupa ülkesinde faaliyet göstermekte ve her ay yaklaşık 31 milyar reklam gösterimi yapan 1.200’den fazla web sitesini ağında bulundurmakta. Ligatus ağı içerisindeki yüksek kaliteli editoryal siteler, yüksek geri dönüş potansiyeli olan özel hedef kitleye ulaşabilme imkanı sunmalarının yanı sıra, hedef kitlenin programatik doğal reklam kampanyaları ile erişebilinirliğini sağlamaktalar.

AppNexus’un Stratejik Pazar Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Ulrich Hegge, AppNexus ile Ligatus arasında kurulan ortaklığın, sektörün geneli için çığır açan bir gelişme olacağını ve programatik doğal reklamcılığın gelişimine ve bunun daha da ileri taşınmasına yardımcı olacağına inandığını ifade etti. Ligatus’un CEO’su Klaus Ludemann‘ın bu konudaki açıklamaları ise şu şekilde: “Rahatsız edici olmamasının yanı sıra son derece etkili bir format olduğu için doğal reklamlara yoğun bir ilgi ve talep bulunmakta. Bu ortaklık reklamverenlere eşsiz fırsatlar sunacak. Ligatus programatik doğal reklamcılık platformunun ilk ortağı olarak, Gerçek zamanlı (real – time) reklamcılığın öncüsü olan AppNexus ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duymaktayız. Bugünden itibaren AppNexus’un önde gelen DSP teknolojisini kullanan müşteriler, Ligatus’un premium envanterini geniş ölçekli olarak satın alabilecekler. AppNexus’un müşterileri Avrupa’nın en büyük doğal reklam havuzuna erişim sağlarken, Ligatus Ağı içerisindeki yayıncılar, artan talepten faydalanacaklar ve zamanla daha fazla gelir elde edebilecekler.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.