Lig TV futbol heyecanını sayılarla anlatıyor

Spor Toto Süper Lig’de yeni sezon başlıyor. Digiturk, yeni sezon için hazırlanan Lig TV reklam kampanyasında futbol tutkunlarına, forma aşkına vurgu yapan, içten bir selam gönderiyor. ‘Milyonlar hazır, biz de hazırız’ sloganıyla 19 Ağustos’ta başlatılan kampanya her mecrada aynı anda tüketici ile buluşturuluyor.

Lig TV’nin Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonu için “57. Sezon başlıyor” başlığıyla hazırladığı kampanya, futbola verilen 4 aylık aranın ardından, taraftarların futbol hasretinin dineceği ve şampiyonluk heyecanının başlayacağı ana odaklanıyor. Reklam filminde yeni sezonda takımlar arasında yaşanacak büyük rekabet forma numaraları üzerinden takımların hedeflerine yapılan göndermelerle anlatılıyor.

Medina Turgul DDB’nin Emre Akay’ın yönetmenliğinde hazırladığı reklam filmi yan yana gelen forma numaraları ile futbol heyecanını yansıtan rakamlara atıfta bulunuyor. Filmde Süper Lig’in 57. Sezonu, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın sahip olduğu 19’ar şampiyonluğa bir yenisini eklemek için girecekleri 4. Yıldız rekabeti, Beşiktaş’ın 67 yıl sonra kavuşacağı yeni stadyumunda şampiyonluk yaşama arzusu, Trabzonspor’un 61. Dakika coşkusunu şampiyonluk coşkusuna dönüştürme hedefi ve Bursaspor’un ilk ve tek şampiyonluğunu yaşadığı 2010 yılındaki ruha yeniden kavuşma hayali yan yana gelen formalar ve üzerlerindeki numaralarla betimleniyor. 50 saniye uzunluğundaki film, farklı formalar üzerinde, başlamasına sayılı günler kalan Süper Lig’e geri sayımla sona eriyor.

Duygusal bir ton yakalamayı hedeflediklerini söyleyen Digiturk Kurumsal İletişim Direktörü Kadri Mutlu, “Futbola ilgi duyan herkesin yaz aylarında bir boşluk hissi yaşadığı bilinir. Bu boşluk futbol heyecanına ve rekabete duyulan hasretten kaynaklanır. ‘Şu maçlar bir başlasa’ duygusu özellikle ligin başlamasının yaklaştığı günlerde çok baskın hale gelir. Tam olarak bu özlemin son bulacağı kavuşma anını ve o anın heyecanını yansıtan bir kampanya yaratmayı hedefledik.” şeklinde konuştu. 

Künye

Reklamveren Digiturk / Lig TV

Reklamveren Temsilcileri Kadri Mutlu, Kağan Aras, Erman Dengiz, Serkan Ağbaba

Reklam İsmi Numaralar

Ürün/Hizmet Medya ve Yayın

Ajans Medina Turgul DDB

Yaratıcı Bölüm Başkanı Kurtcebe Turgul

Yaratıcı Yönetmen Gökhan Erol

Yaratıcı Grup Erçin Sadıkoğlu, Serkan Ün, Fatma Öcal, Cihan Eryılmaz, Eren Kocaker, Buse Şay

Müşteri İlişkileri Grubu Yasemin Altan, Sezen Şerez, Gökçe Er, Ayşegül Al

Ajans Prodüktörü Gülengül Arlıer, Evrim Saraçoğlu, Nisan Turgul

Yapım Şirketi Jaguar Projects

Yönetmen Emre Akay

Prodüktör Tolga Topçu, Eser Fırat

DOP Emre Başaran

Post Prodüksiyon 1000 Volt

Müzik Mert Tunay

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.