artwork

Lift ve Haymarket’ten önemli işbirliği

9 sene önce

0

Lift Content Factory, 1 Ocak 2015’ten itibaren yayıncılığını yürüttüğü Stuff, FourFourTwo ve Autocar dergilerinin relansmanını gerçekleştirdi ve Haymarket Group’un Regional Partner’i olarak 13 ülkedeki operasyonlarını üstlendiğini duyurdu.

Resepsiyon İngiltere Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirildi.

Campaign Türkiye’nin yayıncısı Lift Content Factory, 1 Ocak 2015 tarihinde bünyesine kattığı dünyanın en çok satan teknoloji dergisi Stuff, dünyanın en saygın futbol dergisi FourFourTwo ve dünyanın en eski otomobil dergisi Autocar’ın relansmanını 12 Şubat akşamı İngiltere Başkonsolosluğu’nda düzenlediği bir resepsiyonla gerçekleştirdi.

Resepsiyonda ayrıca Lift Content Factory’nin 1 Şubat 2015 tarihinden itibaren dünyanın en büyük bağımsız dergi grubu Haymarket’ın Regional Partner’i olduğu da duyuruldu. Bu işbirliğiyle Lift Content Factory, tüm dünyada 180’den fazla yayını bulunan Haymarket Group bünyesinde yer alan tümiçerik havuzuna erişimin yanı sıra Türkiye dışında 12 ülkede yayıncılık operasyonlarını yürütecek. Bu ülkeler şöyle: Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Özbekistan, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan.

Haymarket’ten David Prasher, Alastair Lewis ve Lift Content Factory’den Ömer Erdem, Regional Partnership anlaşmasını imzaladı.

Otomotiv, futbol, teknoloji ve reklam-pazarlama iletişimi endüstrilerinin liderlerinin ve medyanın katılımıyla gerçekleşen davette İngiltere Konsolos Yardımcısı Neil Floyd, Haymarket Tüketici Dergileri Genel Müdürü David Prasher, Haymarket Uluslararası Direktörü Alastair Lewis ve Lift Content Factory Kurucusu Ömer Erdem birer konuşma gerçekleştirdiler.

İngiltere Başkonsolos Yardımcısı Neil Floyd

Özellikle Autocar ve FourFourTwo’nun kendisi için önemine değinen Neil Floyd, Lift Content Factory’ye ve yayınlarını üstlendiği dergilere başarılar diledi.

David Prasher ise Ömer Erdem’le tanışıklığının 10 yıl öncesine dayandığını belirterek, “10 yıl önce Türkiye’de Autocar, FourFourTwo ve Stuff’ın lansmanını gerçekleştirmiş ve çok başarılı işlere imza atmıştı. Ardından Lift Content Factory’yi kurdu ve Campaign Türkiye’yi yayınlamaya başladı, Kristal Elma Festivali’nin organizasyonunu üstlendi. Oluşturduğu itibar, güven ve değerleri memnuniyetle izliyorum. Ömer Erdem, Haymarket’ın en güven duyduğu, en başarılı ortaklarından birisi. Şimdi 10 yıl önce kurduğu üç bebeğine yeniden kavuştu. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

İlk Regional Partnership anlaşması

Ardından konuşan Alastair Lewis, Haymarket’ın en iyi içeriği en özel hedef kitleye ulaştırma tutkusunu paylaşan Lift Content Factory ve Ömer Erdem’le heyecan verici bir işbirlikleri olduğunu belirtti ve Erdem’le 10 yıl önce başlayan ilişkilerinin 13 ülkeyi kapsayan Regional Partnership anlaşmasıyla farklı bir boyuta taşınmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Lewis, “Bu işbirliğinin önemli bir özelliği de Haymarket’ın gerçekleştirdiği ilk Regional Partnership olması. Bu doğrultuda Lift Content Factory Kurucusu Ömer Erdem ve ortağı Ertuğ Özdemir’e teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ömer Erdem: “Regional Partnership anlaşmasının önemi, Haymarket’in bugüne kadar ulaşmadığı bir bölgeye ulaşacak olmasından kaynaklanıyor.”

Haymarket yepyeni bir pazara ulaşacak

Ömer Erdem ise Lift Content Factory’nin ihtisas yayıncılığı konusunda Türkiye’nin en nitelikli içerik üretim merkezi olma hedefiyle 2011 yılında kurulduğunu belirterek, 2015 yılında Haymarket Group’un Regional Partner’i olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Haymarket’la gerçekleştirdikleri Regional Partnership anlaşmasının öneminin Haymarket’in bugüne kadar ulaşmadığı bir bölgeye ulaşacak olmasından kaynaklandığının altını çizdi.

Neil Floyd, David Prasher, Ömer Erdem, Alastair Lewis, Ertuğ Özdemir, Tolga Tuna