artwork

Lieke Martens Calve fıstık ezmesi reklamında

6 yıl önce

0

Daha önce burada ve burada sürdürülebilirlik ilkelerini ele aldığımız Unilever, reklamlarında cinsiyet eşitliğini vurguluyor. Bu ilkeler çerçevesinde Hollanda Milli Kadın Futbol Takımı oyuncularından Lieke Martens Calve fıstık ezmesi reklamında bir çocuk olarak yer aldı.

Türkiye’de ketçap, mayonez ve sos markası olarak bildiğimiz Calve, Hollanda’da fıstık ezmesiyle de tanınıyor. Markanın iletişim çalışmalarında sporcular her zaman önemli rollere sahip oldu ancak ilk kez bir kadın sporcunun hikayesi ekrana taşınıyor.

MullenLowe Alfred imzalı reklam filminde futbol antrenmanı yapan çocukları izliyoruz. Yağmur başladığında antrenör “Beyler, bugünlük bu kadar yeter” diyerek takımı binaya sokuyor. Herkes içerideyken antrenör dışarıda tek bir çocuğun kaldığını fark edip onu almaya gidiyor. Dışarıda tek başına antrenmanına devam eden bu çocuk, Lieke Martens. “İyi de ‘beyler’ dediniz” cevabıyla neden içeri girmediğini açıklayan Martens’in yıllar sonra “Dünyanın en iyi futbolcu kadını” olduğu vurgulanıyor.

Lieke Martens Calve fıstık ezmesi reklamında sandviçini yerken, “Hepimiz onunla büyüdük” sloganı giriyor.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...