artwork

LG küresel marka kimliğini güncelliyor

2 ay önce

0

Güney Koreli tüketici elektroniği devi, marka unsurlarına yeni bir renk, yazı tipi ve dijital ifade gücü ekledi

LG, markayı yeni nesil müşteriler için daha samimi hale getirmek amacıyla “Life’s Good” sloganında renk, ifade ve yazı tipi değişikliğine gitti.

İlk göze çarpan fark, markanın imzası olan LG Red renginin yanında tanıtılan yeni, pembemsi “LG Active Red” renginin uygulanması oldu.

Marka, tüm müşteri temas noktalarında kullanılacak olan yeni ek rengin daha enerjik bir his uyandırdığını iddia ediyor. LG’nin dairesel logosu ‘L’, ‘G’ ve göz yerine nokta ile oluşturulmuş yüz ifadesi kalacak ancak dijital alanlarda daha canlı olacak; tüketici etkileşimini sağlamak için gülümseme, göz kırpma, başını sallama ve döndürme dahil sekiz hareketi yapabilecek.

Şirket, “Life’s Good” sloganı için yeni bir yazı tipinin yanı sıra, kullanım ve görünümü “her bir ürün veya hizmetin benzersiz özelliklerine göre” değişiklik gösterecek çeşitli LG ürünlerini temsil eden LG Active Red, beyaz ve siyah renklerde çeşitli “gradyan unsurlar” sunuyor.

Eski logo

LG, markanın yeni “dinamik ve genç” imajının Z kuşağı da dahil olmak üzere farklı coğrafyalardaki ve nesillerdeki müşterilere daha çok hitap etmesi gerektiğini söylüyor. LG Electronics CEO’su William Cho: “Güçlü, tutarlı bir marka stratejisine sahip olmak; değer önermemizi, yenilikçiliği ve sıcaklığı uyumlu bir şekilde harmanlayan benzersiz kimliğimizi daha iyi iletmemizi sağlıyor. Yeni marka stratejisini uygulayan LG, nesil ve konum fark etmeksizin tüketicilerde yankı uyandıran ikonik bir marka olmayı hedefliyor.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...