LG, CES 2021 sırasında akıllı telefonlarla “akıllıca” dalga geçti

Bu yıl tamemen online olarak gerçekleştirilen teknoloji fuarı CES 2021’in bir parçası olarak LG, pazartesi günü yaklaşmakta olan akıllı ev aletlerini, şeffaf TV’lerini ve bir sonraki akıllı telefon projesi olan LG Rollable’ı göstermek için canlı yayınlanan bir basın toplantısına ev sahipliği yaptı.

Adını teyit etmek dışında LG, sunum sırasında cihazla ilgili herhangi bir ek ayrıntı vermedi. Bunun yerine, açılış konuşmasının başlangıcında başka bir telefondan çekilmiş videosunu izleterek telefonla “akıllıca” dalga geçti.

Son birkaç ayda, LG Rollable’ın, şirketin deneysel telefon serisi olan LG Explorer Projesi’ne katılan ikinci cihaz olduğu söyleniyor. LG, projeyi ilk olarak Eylül ayında LG Wing ile başlattı – üstte ana ekranı olan ve altında ikinci bir ekranı ortaya çıkarmak için dönen çift ekranlı bir telefon.

Ancak, döndürülebilir bir ekran yerine LG Rollable, daha tablet benzeri bir görüntüleme deneyimi için size daha büyük bir ekran sağlamak üzere açılan tek bir ekrana sahip gibi görünüyor. Ekran daha sonra, standart bir akıllı telefon boyutuna geri dönüyor.

Yine, LG bu şeyin tam olarak nasıl çalıştığını henüz açıklamadı, ancak TCL’nin geçen yıl açıklanan katlanabilir konsept telefonunu çok anımsatıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.