Levi’s’ın ilk global dijital ajansı Wunderman oldu

WPP üyesi ajans katıldığı konkurda finale kalan iki rakibi R/GA ve Rapp’i geride bırakarak Levi’s’ın ajansı olmaya hak kazandı.

Levi’s’tan yapılan açıklamada “ Wunderman’in staretejik, kreatif ve analitik anlamda iyi bir kapasiteye sahip olduğunu düşünüyoruz. Bize göre Wunderman, dijital alanda markamızın iş birliği yapması için en uygun ajans.” dendi. Wunderman Levi’s’ın medya ajansı OMD ve kreatif ajansı Wieden+Kennedy ile işbirliği içerisinde çalışacak.

Levi’s geçtiğimiz yılın başlarında şirketin kreatif işleri ve medya planlama bütçesi için 85 milyon Euro ayırmış ve bu parayı Wieden+Kennedy ile OMD arasında paylaştırmıştı.

Avrupa ve Asya bölgesindeki reklam çalışmaları 28 yıldır Bartle Bogle Hegarty tarafından yürütülüyordu ancak 2010 yılında ajans, Levi’s ile çalışmayı bırakmış ve şirketin yeni kreatif ajansı Wieden+Kennedy olmuştu.

Geçtiğimiz yıl Wieden+Kennedy ve OMD, Levi’s için ‘Go Forth’ isimli bir global reklam kampanyası yaptı. Kampanya 24 ülkede 19 farklı dilde, dijital, basın, televizyon, açıkhava gibi farklı mecralar kullanılarak geniş bir kitleye ulaştı.

Kaynak: Campaign UK 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.