Site icon Campaign Türkiye

Levi’s kolayı değil doğru olanı seçmeye yönlendiriyor

Levi’s‘ın FCB ile iş birliği içinde yaratılan Live In Levi’s kampanyasının yedinci edisyonu olan ‘Use Your Voice’ (Sesini Duyur) ile marka, dünyada pozitif etki yaratma konusunda insanlara seslerini bulmaları ve çıkarmaları için ilham vermeyi amaçlıyor.

Levi’s markası, daima kişilerin kendilerini özgün biçimlerde ifade edebilme gücünü kutlamış, eşitlik, kapsayıcılık ve ilerleme ideallerinin savunucusu olmuştur.

Büyük ya da küçük ortamlarda kullanılan çok çeşitli seslerin kutlaması niteliğindeki reklam, sesini çıkarmanın ve duyurmanın dünya çapındaki bireyleri ve toplulukları nasıl etkileyebileceğini ortaya koyuyor. Filmin sonundaki ‘Your voice is the difference’  (farkı yaratan senin sesin) sözleriyle harekete geçme mesajı veriliyor.

Kampanya, sesinizi duyurma ve inandıklarınızı yüksek sesle dillendirmenin kolay olmasa da doğru seçim olduğunu bilme temasını birbirine bağlı dört farklı hikayede işliyor. İrlandalı kadın yönetmen, senarist ve sinematograf Aoife McArdle tarafından çekilen kampanya, Jordan Mackampa’nın duygusal, ilham veren “Battlecry” şarkısıyla destekleniyor. Bir toplantıda konuşmaya hazırlanan ve topluluğuna ilham verip ilgilerini çekmek için cesaretini toplayan genç bir kadın, kızını kendine inanması için cesaretlendiren bir baba, okul bahçesinde zorbalara karşı sesini yükselten bir geç kız ve sosyal adalet için yürüyüş organize eden bir kadını gösteren film, bu özgün ve genç seslerin; yaş, köken veya politik görüşten bağımsız olarak ilham kaynağı olmasını hedefliyor.

İnsanlar uzun süredir Levi’s jean’lerini kendilerini özgün bir şekilde ifade etmek için tuval olarak kullanmaya devam ediyor. Marka da insanların kendileri hakkında anlattıkları hikayelerle tanımlanıyor.

LS&Co. Pazarlama Üst Düzey Yöneticisi Jennifer Sey, kampanya ile ilgili şunları söylüyor: “Levi’s® olarak önemli bir rol üstlendiğimizi, ses çıkarma ve pozitif fark yaratma yükümlülüğümüz olduğunu düşünüyoruz. Zira markamızın 140 yılı aşan geçmişi boyunca hep bunu yaptık. Zor meseleleri ele almaktan, kolay olduğu için yanlışı değil, zor olsa da doğruyu seçmekten korkmuyoruz. ABD’de silahlı şiddete karşı durduk, Avrupa’da göçmenleri destekledik ve LGBTQ+eşitlik haklarını savunduk. Marka olarak kendini özgün bir şekilde ifade etmeyi kutluyor, bunu şirket olarak da yansıtmaya çalışıyoruz.”

Künye
Reklamveren: Levi’s
Reklam Ajansı: FCB
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Justin Moore
Yönetmen:  Aoife McCardle
Yaratıcı Yönetmen: Bruno Nakano

Yaratıcı Ekip

Reklam Yazarı: Martha Lees
Yaratıcı Yönetmen: Bruno Nakano
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Justin Moore
Stratejik Planlama: Ryan Riley
Yapımcı: Charlotte McConnell
Prodüksiyon Şirketi: Somesuch

Exit mobile version