artwork

Levi’s ilham veren kadınları kutluyor

3 sene önce

0

Levi’s®, Dünya Kadınlar Günü’nü ve kadınların başarılarını “I Shape My World” kampanyasıyla kutlamaya devam ediyor.

Dünya, Mart ayı boyunca günümüze öncülük eden ve ilham veren kadınları kutluyor. Levi’s® da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna ilham verici başarılara imza atan, engellere meydan okuyan yetenekli kadınları kutlayan ve yücelten global I Shape My World (Dünyama Ben Yön Veriyorum) kampanyasını bu sene de devam ettiriyor. Kampanya, global bir hareket başlatmak amacıyla toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekerek büyük başarılara imza atan, zorluklara göğüs geren, kendi hayatları ve toplumdaki diğer kadınlar için hedefinden ödün vermeyen 4 kadının hikayesini anlatıyor.

Kadınlar inanılmaz şeyler başarıyor. Engellere meydan okuyor ve toplumumuzun üzerinde çalıştığı sistemleri yeniden kodluyor. Ve bunun karşılığında ne alıyorlar? “kadın patron”, “kadın yönetici”, “kadın girişimci” gibi takma isimler. Bir kadının başarısı değerlendirildiğinde, cinsiyeti unvanının önünde geliyor. Kadınların yaptıkları işlere benzersiz bir bakış açısı getirdikleri doğrudur. Ancak biz, onları oraya getiren inanılmaz beceri ve yeteneklere daha fazla dikkat etmeye başlama zamanının geldiğini düşünüyoruz. Kadınlar niteliklidir. O zaman cinsiyete göre değerlendirmek neden? İstisnalar yok, niteleyiciler yok! I Shape My World platformu kadınların her alanda hak ettikleri tanınırlığı almalarını destekliyor.

2020 I Shape My World kampanyası Türkiye, Rusya ve ABD’den bir gazeteci, bir yapımcı, bir kaykaycı ve bir bilgisayar mühendisinin dünyalarına nasıl yön verdiklerini konu alıyor. Toplumdaki kadın kalıplarıyla mücadele etmekten gerçek anlamda inandıkları bir amacı savunmaya kadar çeşitli aksiyonlar alan bazı kadınlar ve dünyalarını nasıl şekillendirdikleri aşağıda özetleniyor.

I Shape My World Hakkında;
İlk defa Hindistan’da 2017 yılında başlatılan I Shape My World kampanyasından ilham alan Levi’s®, kadınların güçlenmesi girişimini bir adım ileriye götürerek kendisini kadın olarak tanımlayan herkesi kapsayan global kampanyasını sürdürüyor. 2019 yılında da dünya çapında ses getiren proje bu sene de kadınların güçlenmesini, değişime ilham verme kararlılığını kutluyor ve kadınların her alanda hak ettikleri tanınırlığı almalarını destekliyor.

 

Senin için
Tümünü göster
M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...