letgo #öğrenciyeeşya hareketini başlattı

Öğrenciler evlerinden ayrılıp farklı şehirlere gidiyor, evlerinde makarna pişirecek tencere, prize takacak ocak bulunmuyor. Öğrencilere destek olmak isteyen letgo #öğrenciyeeşya hareketini başlattı ve “Ücretsiz eşya” kategorisini kullanıma açtı. yeni kategori ile öğrenci evi kurmanın zorluğunu bilenler, kullanmadıkları eşyalarını ücretsiz eşya kategorisine yükleyerek aynı bölgede eşya ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırabilecek.

ÖSYM sonuçlarına göre yeni akademik yılda Türkiye’nin dört bir yanından 710 bin 982 öğrenci ders başı yapacak. Bu öğrenciler ekseriyetle makarna olayına hakim, hatta muhtemelen makarnayı karıştıracak bir kepçeye de sahipler. Ancak ocak, tencere, süzgeç, tabak, çatal gibi diğer mutfak malzemeleri eksik. Kendilerinin muhakkak giyecekleri ve bu giyecekleri asacak askıları var. Ama ne yazık ki askıların içine gireceği bir dolaba sahip değiller.

Kenarda durmasın, öğrencinin işine yarasın

Bu içgörüden hareketle letgo #öğrenciyeeşya hareketini hayata geçiriyor ve “Kullanmadığınız eşyalar kenarda durmasın, öğrencilerin işine yarasın” diyor.

letgo Türkiye Genel Müdürü Onur Kavak, “Gençlik gelecek, eğitim, başarı demek. Hepimiz biliyoruz ki; bugün başarılarıyla gurur duyduğumuz birçok kişi, imkansızlıklar ile baş ederek eğitimini tamamladı ve bugünlere geldi. Biz de öğrencinin halinden, eskiden öğrenci olan anlar dedik ve letgo olarak bu fikirden yola çıkarak; aile evinden çıkıp yeni bir hayat kurmaya hazırlanan gençlerle destekçileri buluşturacağımız bir iyilik hareketi başlatmaya karar verdik. #ÖğrenciyeEşya hareketine katılmak isteyen herkes kullanmadıkları ya da kenarda duran eşyalarını letgo‘ya yeni eklenen ‘Ücretsiz Eşya’ kategorisi üzerinden sisteme ekleyebilecek. Böylece öğrencilerimiz kendilerine en yakın lokasyondan paylaşılan ürünleri takip edip, talepte bulunabilecek ve sisteme eklenen ürünü ücret ödemeden teslim alabilecek. Kullanılmayan eşyalar, öğrencilerimize ev olacak, üzerlerinden en azından bir yük kalkacak. Bugün evlerini kuracağımız gençlerimiz, yarın ülkemizin geleceğini kuracaklar” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.