LEGO’nun global medya ajansı Initiative oldu

Dünya çapındaki planlama ve satın alma şirketleri arasında yapılan değerlendirmelerin ardından LEGO’nun global medya ajansı Initiative oldu.

IPG Mediabrands ajansı, LEGO’nun başlattığı konkuru kazanarak Avrupa’da Dentsu Aegis Network’ün Carat ajansının ve ABD’de Publicis Groupe’un Starcom ajansının yerine geçti.

LEGO’nun pazarlama kurulu başkanı Julia GoldinInitiative’in dijital öncelikli yaklaşımının markanın dünya çapında daha fazla kişiye ulaşma hedefine katkı sağlayacağını belirtti.

Medya ajansı, bu yılın başından beri LEGO’nun global işlerini yürüten IPG eküri R/GA ile “çapraz ajans çözümü” üzerine çalışacak.

Carat, 2004 yılından bu yana markanın Avrupa’daki ve 2015 yılından bu yana da Asya-Pasifik’teki medya çalışmalarını yürüttü. Starcom ise aynı süre içinde ABD’deki işleri yürüttü. Danimarkalı markanın en geniş pazarı da ABD’de bulunuyor.

LEGO’nın paylaştığı en son çalışma olan LEGO Avustralya’nın hazırladığı Noel temalı stop motion filmini hatırlamak isteyenler buraya tıklayabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.