artwork

LEGO, Sanatçı Yinka Ilori ile iş birliği yapıyor

2 yıl önce

0

LEGO, yerel bir çamaşırhaneyi tamamen LEGO tuğlalarından yapılmış bir sanat enstalasyonu olarak yeniden hayal etmek için sanatçı Yinka Ilori ile çalıştı.

Ilori, proje için fikirler geliştirmek üzere eski ilkokul St Jude & St Paul’s C of E’den çocuklarla çalıştı ve ayrıca kuzey Londra’daki Essex Road’da bir çamaşırhaneyi ziyaret ettiği çocukluk anılarından yararlandı.

Bethnal Green Road’daki “Düşlerin Çamaşırhanesi”, çocukların yaratıcı iyimserliğinden ve esnekliğinden ilham alıyor. Bir halk çamaşırhanesi, Ilori’nin imzasını simgeleyen renklerde LEGO tuğlaları kullanılarak canlı bir oyun alanına dönüştürüldü.

28 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında çocuklar, günlük deneyimlerin nasıl eğlenceli maceralara dönüşebileceğini göstermek için oluşturulmuş etkileşimli unsurları keşfedebilecek ve problem çözme etkinliklerine katılabilecek. Birçok etkinlik ve workshop henüz duyurulmadı.

Proje, LEGO’nun şu anda üçüncü yılına giren “Dünyayı Yeniden İnşa Et” kampanyasının bir parçası. 2021’deki çalışma; çocukların yaratıcılığını kutlamayı, daha iyi bir dünya hayal etmeleri için onlara ilham vermeyi ve LEGO oynamanın başarılı olmak için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine nasıl yardımcı olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Geçen yıl LEGO, Londra Kings Cross’taki Coal Drops Yard’da beş odalı etkileşimli bir evde Sanatçı Camille Walala ile çalışmıştı. “House of Dots”, LEGO Dots’un sanat ve el sanatları “tile play” serisini tanıtmak için inşa edilmişti.

İngiliz ve Nijerya mirasından ilham alan canlı renkler ve cesur desenler kullanan Ilori’nin son çalışması, İngiliz Kızıl Haçı’nın “This is human kind” kampanyası için bir duvar resmi içeriyor. Ayrıca Londra’nın merkezinde ve Londra Şehri’nde bir dizi yaya geçidini ve Londra’daki Canary Wharf’ta bir basketbol sahasını tamamladı.