artwork

LEGO Group, “Oyun Durdurulamaz!” platformunu tanıttı

4 ay önce

0

LEGO Group, kızlara oyun oynama fırsatı verildiğinde neler olabileceğini gösteriyor

“Play Unstoppable” (Oyun Durdurulamaz!), LEGO Group‘un Geena Davis Enstitüsü‘nü görevlendirdiği araştırmadan ilham aldı. Araştırma, kızların her tür oyuna katılmak konusunda kendilerini rahat hissettiklerini ancak cinsiyet klişeleri nedeniyle geride durduklarını ortaya koymuştu. Kızların %62’si bazı etkinliklerin sadece kızlara, diğerlerinin ise erkeklere yönelik olduğuna inanırken, erkeklerin %74’ü bu konuda aynı düşüncede.

Kız çocukları, ebeveynlerinin ve toplumun tipik olarak teşvik ettiği şeylere kıyasla, farklı yaratıcı oyun türlerine daha açıktır; kızların %82’si hemcinslerinin futbol oynamasının ve erkeklerin bale yapmasının makul olduğuna inanırken, erkeklerin %71’i bu konuda aynı düşüncede.
Marka platformunu desteklemek için “Play moves us” adlı 1 dakikalık film yayınlandı.
Markanın şirket içi yaratıcı ekibi LEGO Agency, APAC imzası taşıyan filmde kadın futbolcular Megan Rapinoe, Yuki Nagasato, Sam Kerr ve Asisat Oshoala ile genç STEM bilimcisi ve mucit Gitanjali Rao rol alıyor. Reklam, kadın futbolunun yanı sıra dünyanın dört bir yanından farklı kızların spor, moda, oyun ve müzik dallarında yer aldığı her türden yaratıcı ve fiziksel aktiviteyi kutluyor.

LEGO Agency, APAC Head of Creative’i Primus Nair: “Yaratıcı oyunun faydaları dünya çapındaki çocuklar tarafından hissediliyor ancak oyunla ilgili klişeler genellikle kızların sınırsız oyun oynama özgürlüğüne sahip olmalarını engelleyebilir.

‘Oyun Durdurulamaz!’, kızlara kendi sonsuz fırsatlarını keşfetmeleri için ilham verme amacını güden güçlü bir platform. Bu kampanya kız çocukların hayal gücünün ve hırslarının gerçek etkisini aktararak yaratıcı oyunların, çocukların büyük hayaller kurmaları ve tutkularının peşinden gitmelerine yardımcı olması üzerindeki önemli rolünün altını çiziyor.” dedi.

899 parçalık set; Rapinoe, Nagasato, Kerr ve Oshoala mini figürlerinin yanı sıra ek oyuncular, taraftarlar, bir antrenör ve bir hakemi kapsıyor.

LEGO Group Baş Ürün ve Pazarlama Sorumlusu Julia Goldin şunları ekledi: “Kendilerini tam olarak ifade edecek alana ve özgürlüğe sahip olduklarında, kızlar dünyada durdurulamaz bir güç olabilir.” Goldin, kadın futbolunun, kızların basmakalıp yargılardan kurtulduklarında neler yapabileceklerini hatırlattığını da sözlerine ekledi. “Oyuncu mucitler, meraklı bilim adamları, korkusuz hayalperestler ve cesur maceracılar olabilirler. Platform tam olarak bunu kutluyor.”

Künye
Yaratıcı Ajans: LEGO Agency, APAC
Sanat Yönetmeni: Dale Lam
Yaratıcı: Karine Tan
Prodüksiyon Şirketi: 1stAveMachine
Yönetmen: Danielle Katvan

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...