Lawrence Du Pre İstanbul’dan Amsterdam’a transfer oluyor

2004 yılından beri Medina Turgul DDB yönetim kadrosunda yer alan, son olarak da Group CEO görevini sürdüren Lawrence Du Pre DDB&Tribal Amsterdam grubunun Genel Müdürü oldu. Du Pre, Haziran 2018 itibariyle yeni görevini devralacak.

Lawrence Du Pre iletişim sektöründe global ve yerel ofislerde hem stratejik planlama hem de müşteri ilişkileri sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip.

Lawrence Du Pre kimdir?

Cambridge Üniversitesi’nde tarih dalında master’ını tamamladıktan sonra, o dönem İngiltere’nin bir numaralı ajansı olan JWT’de kariyerine başladı. JWT İngiltere’de 5 yıllık bir tecrübeden sonra Manajans/JWT İstanbul’da stratejik planlama, medya ve uluslararası müşterilerden sorumlu olarak yöneticilik görevine getirildi. İstanbul’daki görevini takiben İtalya’ya gitti, Lowe’da Unilever’in dondurma kategorisi için Global Business Direktörlüğü görevini üstlendi.

Ardından gelen danışmanlık çalışmalarından sonra, WPP İletişim Grubu’nun butik ajansı Red Cell’de yönetici pozisyonunda görev yaptı.

İstanbul’a dönüş

2004’te, en sevdiği şehir olan İstanbul’a, Medina Turgul DDB’de Grup VP olarak geri döndü. Uluslararası müşteriler, network ilişkileri ve yeni müşteriler/konkurlardan sorumlu yönetici olarak göreve başladı. Tribal Worldwide İstanbul’un kurulma aşamasında aktif rol aldı ve verdiği hizmetlerin uluslararası bilinirliğe ulaşması için katkıda bulundu.

2011 itibari ile göreve Grup CEO olarak devam etti. Sorumlu olduğu markalar için yönettiği kampanyalardan 4’ü altın olmak üzere 14 Effie ödülü kazandı. Medina Turgul DDB, sonuç olarak Türkiye ve Avrupa’da 2011 yılında en fazla Effie ödülü kazanan ajans oldu. DDB Istanbul Cannes’de ilk 3’e girerek tarihteki tek Türk ajans oldu.

Onlarca başarı

2014’den beri Tribal Worldwide, Felis’lerde 2 kere “Yılın Yeni Nesil Ajansı” seçildi. Medina Turgul DDB ise son 8 senede 6 kere ve son 3 senede üst üste Capital Dergi’nin En Beğenilen Ajansı seçildi. Yaratıcı sıralaması içinde, son 10 senede DDB Grup 5 kere birinci oldu ve son 15 senedir her zaman ilk 3 içine girmekte. Grup olarak, DDB Grup altında olan iki ajans; Tribal Worldwide ve Medina Turgul İstanbul son 10 sene içinde 4 kez ilk 5 sıralamasına girdi.

Lawrence, 2015’de Felis dijital ve mobil bölümü jüri başkanlığı görevini aldı. 2015-2017 arasında Bilgi Üniversitesi’nde Marka Okul kadrosuna üye olarak Pazarlama İletişimi Master Programı’nın dijital iletişim bölümünü yönetti.

DDB&Tribal Amsterdam yönetimini Lawrence Du Pre ve Esther te Pas iki joint CEO Ivo Roefs ve Alistair Beattie’den devralıyorlar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.