Lassa, Barcelona’nın global resmi partneri oldu

Lassa, Barcelona ile iş birliğine imza attı. 4 yıllık dönemi kapsayacak ve 1 Haziran’da yürürlüğe giren anlaşma kapsamında Lassa, Barcelona Kulübü’nün “Global Resmi Lastik Partneri” olarak anılacak.

Anlaşma ile ayrıca kulübün basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımlarının resmi isimleri “Barcelona Lassa” olarak kullanılacak.

4 yıllık anlaşma süresince Lionel Messi, Neymar Jr., Luis Suárez, Andrés Iniesta, Juan Carlos Navarro, Víctor Tomàs, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola gibi dünyaca ünlü Barcelona yıldızları, reklam filmleri dahil tüm Lassa iletişim çalışmalarında yer alabilecek.

Bu anlaşma ile Lassa, bir spor kulübünün tüm salon sporlarının isim sponsorluğunu üstlenen ilk Türk markası oldu. Ayrıca Barcelona ile birden fazla spor branşında küresel iş birliği yapan ikinci marka unvanını kazandı.

Lassa ile Barcelona arasındaki anlaşma 2 Haziran’da Barcelona’da imzalandı. Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu tarafından dünyaya duyurulan anlaşmanın resmi imza töreni ise 2015-16 futbol sezonunun başlangıcı olacak Ağustos ayında, Barcelona’nın stadı Camp Nou’da, Barcelona ve Brisa Bridgestone Sabancı Lastik A.Ş.’nin üst düzeyde temsil edildiği bir etkinlikle yapılacak.

Lassa’nın imzaladığı anlaşmanın dünyaca ünlü bir kulübün ismi ile özdeşleşmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, iş birliğini, “Barcelona, dünyanın en çok sevilen ve takip edilen kulüplerinden biri. Sportif başarılarının yanında sosyal vizyonu, güçlü altyapı kültürü ve geleneksel takım değerleriyle de dünyanın örnek spor kulüpleri arasında. Barcelona’nın köklü değerlerinin; insana ve çevreye saygılı, sürdürülebilir gelişimi odağına alan Brisa değerleriyle örtüştüğüne inanıyoruz. Brisa olarak, Türkiye lastik sektöründeki lider markamız Lassa’nın adının Barcelona’ya çok yakıştığını düşünüyoruz. Bugün 60’ı aşkın ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Lassa markamız, bu işbirliği ile yurt dışı pazarlarda ülkemizi gururla temsil etmeye devam edecek. Tıpkı Brisa gibi sosyal sorumluluk değerlerine bağlı Barcelona’nın Lassa markamızla güç birliğinden doğacak yeni projeler için şimdiden heyecan duyuyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Barcelona Başkan Yardımcısı ve Finans ve Strateji Departmanı Başkanı Javier Faus i Santasusana ise anlaşma hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Bugün Barcelona’nın profesyonel branşları için büyük bir gün. Kulübümüzün tüm branşları için global partnerler arayışındaydık. Birçok spor dalında başarıyı hedefleyen takımımızın gücüne katkı sağlayacak bir partneri bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan iyi bir partner edinemezdik. Lassa, Türkiye ekonomisinin en büyük markalarından biri. Barcelona da Türkiye’de büyük bir takipçi kitlesine sahip. Halihazırda Türkiye’de birçok önemli ortakla işbirliği içerisindeyiz. Bu anlaşma Lassa’nın global gücüyle bizi tüm dünyadaki hayranlarımıza daha da yakınlaştıracak. Tüm branşlarımızı olumlu yönde etkileyecek ve takımımıza destek olacak bu anlaşmanın ‘Bir Takımdan Fazlası’ sloganımızla da örtüştüğüne inanıyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.