Lacoste ikonik logosunu değiştiriyor

Lacoste ve timsah birbiriyle öyle özdeşleşmiş durumda ki, dünya üzerinde pek çok kişi muhtemelen Lacoste’un kelime anlamının timsah olduğunu düşünüyordur. Ancak Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği ile yapılan iş birliği sonucunda, nesli tehdit altında olan 10 hayvana dikkat çekmek için Lacoste ikonik logosunu değiştiriyor.

Lacoste ikonik logosunu nesli tehlike altında olan hayvanlar için değiştiriyor.

85 yıldır Lacoste polo tişörtlerin göğsünde gördüğümüz timsah, markanın tarihinde ilk kez BETC Paris tarafından değiştiriliyor. Ancak bu değişim markayı yeniden yapılandırmak amacıyla değil, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği ile yapılan iş birliği sonucunda gerçekleştiriliyor. Nesli tehdit altında olan 10 hayvanın logolaştırıldığı polo tişörtler, sadece internette satışa sunulacak ve onların da nesli kısa sürede tükenecek. Çünkü bu özel tasarımlardan sadece 1775 adet bulunuyor.

Son derece kısıtlı sayıda üretildi

Her tişört, üzerindeki hayvanın doğal ortamında hâlâ görülebilen örneklerinin sayısı kadar üretildi. Yani “körfez muturu” olarak bilinen Vaquita yunusu logolu pololardan sadece 30 adet, Anegada kaya iguanası tişörtlerinden sadece 450 adet bulunuyor.

Bu hafta Paris Fashion Week kapsamında tanıtılacak tişörtler, daha sonra Lacoste web sitesinden satışa çıkarılacak.

Künye

Müşteri: Lacoste

Ajans: BETC Paris

Chief Creative Officer: Rémi Babinet

Creative Director: Antoine Choque

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.