artwork

Lacoste AR deneyimiyle Z kuşağını hedefliyor

1 yıl önce

0

Lacoste, “Lacoste süper kahramanları” kampanyasını desteklemek için (19 ve 20 Kasım’da) Westfield London’da deneyimsel bir pop-up açtı.

16-34 yaşındakileri hedefleyen aktivasyon; artırılmış gerçeklik unsurları, tester ve bir fotoğraf kabinini içerecek. Lacoste, katılımcıları Westfield London çevresindeki ekranlarda gerçek zamanlı olarak öne çıkaracak.
Oyunlaştırılmış deneyim, oyuncuların sanal bir cüzdanın yanı sıra iki NFT’ye kaydolmasına ve almasına olanak tanıyor.
Oyuncular, oyunu AR modunda başlatabilir ve sanal bir ödül kutusu konumu bulmak için alanı taramalarına olanak tanıyan sanal bir haritaya erişebilir.
Sanal hazine avı aracılığıyla oyuncular; Boots ve The Perfume Shop için kuponlar, Lacoste tester’ı, hediye paketleri ve tam boy kokular gibi ödüllerle bağlantılı, etkileşimli AR deneyimlerinin kilidini açabilir.

Coty UKI Medya ve İletişim Kıdemli Direktörü Susie Thompson, “Z kuşağının beğenilerine ve ilgi alanlarına yönelmek için bu kampanyanın bir parçası olarak bu deneyimsel aktivasyonu başlatmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.
Etkileşimli öge, herkesi dahil etmek ve bu tatil sezonunda Noel dilek listelerini düşünürken herkesin zihninde Lacoste kokusunu ön plana çıkarmak için eğlenceli bir temas noktası.”

AR oyunu 4 Aralık’a kadar devam edecek ve 120.000’e kadar NFT ülke çapında müsait; Birmingham, Leeds, Liverpool ve Newcastle dahil olmak üzere İngiltere’deki şehirlerde Ocean dijital ekranlarında bulunan QR kodları aracılığıyla erişilebilir.
Ocean Labs Proje Yönetimi Başkanı Melanie Blood: “Bu, Ocean’ın birinci sınıf koku tester’ları ve hediyeler kazanmak için oyuncuları geniş formatlı ekranlarımıza bağlamak adına artırılmış gerçeklik kullanan ilk tokenize OOH kampanyası.” diyor.

Kampanya sosyal medya, çevrim içi video ve influencer pazarlama ile destekleniyor.

Zenith Planlama Direktörü Katie Morrison şunları söyledi: “Noel’in yaklaştığı dönem, koku kampanyaları için yoğun bir zaman, bu yüzden ‘Lacoste süper kahraman’ konseptini hayata geçirip dijital ve gerçek hayatın birleştiği eğlenceli bir deneyim yaratarak kendimizi diğer kokulardan farklı kılmak istedik.

Hem AR oyunu hem de Westfield’daki deneyimsel etkinlik aracılığıyla kampanyayı hayata geçirmede çok önemli oldukları için Ocean ekibiyle çalışmak harikaydı, hepimiz bir araya gelip oyunu oynamaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Medya Ajansı: Zenith UK

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK