artwork

KVK’dan öğrencilere istihdam fırsatı

11 sene önce

0

KVK, Mesleki Eğitim İş Birliği Projesi kapsamında, ‘İşimiz Teknoloji, Kaynağımız İnsan’ ilkesiyle Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ‘KVK Mobil Sistemler Atölyesi’ açtı.

Açılışta konuşan KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, “Dünyanın teknoloji alanında önemli markalarını Türk tüketicilerle buluşturuyoruz. Ancak işimizin bir de satış sonrası verilen teknik hizmet tarafı var. Kullanıcıların memnuniyeti için buradaki kaliteyi en üst düzeyde tutmak istiyoruz. Bu nedenle teknik servis hizmetini geliştirmek amacıyla bu projeyi başlattık. Gençleri çekirdekten yetiştirerek, onlara mezuniyetleri sonrasında KVK’nın kapılarını açmak istiyoruz” dedi.

Yeni hedef üniversitelerde laboratuvar kurmak

Dersin müfredata girmesi ve uygulamalı eğitim olarak verilmesinin KVK’yı gururlandırdığını söyleyen Özcan Ermiş,  “Bu bizim sosyal sorumluluk çalışmalarımız dahilinde başlattığımız bir proje. Kartal Atalar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ndeki uygulamamızı ilerlettikten sonra başka okullarda da benzer atölyeleri kurmayı planlıyoruz. Hatta liseden sonra teknik eğitim veren üniversitelerde de laboratuvarlar oluşturmak istiyoruz” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...