artwork

Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması’na başvurular başladı

10 sene önce

0

Koç Üniversitesi’nin bölgesel ortak olarak bu yıl ikincisini organize ettiği Küresel Sosyal Girişimcilik Yarışması’na (GSVC) başvurular başladı. Yarışmacılar düzenlenecek bilgilendirme toplantılarıyla finansal sürdürülebilirliği olan ve sosyal değer yaratan iş planları oluşturma konusunda deneyim kazanacak. Küresel finali başarıyla geçen proje ise  50.000 dolarlık ödülü kazanacak.

UC Berkeley Haas İşletme Okulu ve Columbia Üniversitesi’nin başlattığı ve projenin bölgesel ortağı Koç Üniversitesi iş birliğiyle Türkiye’deki sosyal girişimcilerle buluşacak olan yarışma için yarışmacı ekiplere tüm süreçlerde danışmanlık sağlanıyor, mentorler atanıyor, bilgilendirme toplantıları ile yarışmacılar destekleniyor.

Finansal sürdürülebilirlik ve sosyal etki bakımından değerlendirilecek projelerin küresel çapta yarışacağı GSVC öncesi katılımcılar, etkinliklerde verilecek bilgilerle ilk aşamaya hazırlanacak ve 11 Ocak 2013’e kadar yönetici özetlerini teslim edecekler.

Yarışma üç aşamada gerçekleşiyor

Global Social Venture Competition, üç aşamada gerçekleşiyor. Öncelikle, yönetici özetleri girişimciler tarafından yarışma kuruluyla paylaşılıyor. Ardından bölge finalleri gerçekleştiriliyor ve bu elemeden geçen yarışmacılar, küresel finallerde ilk üçe girebilmek için mücadele veriyor. Tüm aşamalarda sosyal girişimciler yarattıkları projelerin sosyal, finansal ve çevresel değerlerini yarışma kurulu ile paylaşıyor. Yarışmanın en önemli koşulu olarak ise her ekipte bir işletme okulunda lisansüstü düzeyinde (muhasebe, finans, işletme, vs. gibi alanlarda yüksek lisans veya doktora) öğrenci ya da en fazla iki sene önce mezun olmuş bir üyenin olması gerekiyor.

GSVC 2013’e katılım için tüm Türkiye’den yaratıcı fikirlerini projelendirebilecek girişimciler 11 Ocak 2013 tarihine kadar yönetici özetleriyle yarışmaya başvurabilecekler.

Senin için
Tümünü göster
Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...

Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...