artwork

Küresel pazarlamacı kimmiş, öğrendik…

5 ay önce

0

27 Nisan 2023 reklam sektörümüzün önemli günlerinden biri olarak tarihe geçti!

İstanbul’da olumsuz hava şartlarının yaşandığı bir gün olmasına rağmen 1200 kişi, Dünya Reklamverenler Federasyonu WFA’in İstanbul’da organize ettiği Global Marketer Week kapsamındaki Pazarlama Konferansı için ülkemize gelen dünya liderlerini dinlemek üzere Lütfi Kırdar’daydı.

Ülkemizde yapılan hiçbir etkinliğe benzemeyen, odağında “reklamveren” olan ama tüm açılardan sektörün nabzını tutan konferansta, sürdürülebilir büyüme için sadece ekonomik ve çevresel faktörler değil teknolojik evriminin sektöre etkisinden başlayıp yaratıcılık, eşitlik ve kapsayıcılık eksenlerinde yapılması gerekenlere kadar, sürdürülebilirlikle doğrudan veya dolaylı ilgisi olan birçok konu ele alındı. Konferans sonunda, tüm seyircilerin uygulama üzerinden verdiği oylarla kazananın belirlendiği bir münazara vardı ki uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir deneyim olduğunu söylemeliyim, hoşgörüyle yapılan münazaraların ne keyifli olduğunu hatırlamış olduk.

28 Nisan’a kadar süren Global Marketer Week boyunca her gün toplantı maratonuna katılacak olan WFA davetlilerine Çırağan Sarayı’nın eşsiz atmosferinde unutamayacakları bir karşılama yaşattığımız 25 Nisan akşamı da WFA organizasyonları arasında en sıcak “Hoş Geldiniz” daveti olarak tarihe geçti.

Etkinlik için 2010 yılından sonra ikinci kez İstanbul’un seçildiğinin açıklamasından itibaren seferber olan başta Başkanımız, Başkan Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz ve Saymanımız olmak üzere Yönetim Kurulumuza, varlıklarından güç aldığımız tüm üyelerimize tek tek teşekkür diyorum.

Sponsorluk önerimizi tereddütsüz kabul eden Kantar Media ve değerli üyelerimiz Akbank, Avon, Bayer, Danone, Eczacıbaşı, Eti, Haleon, Hayat Kimya, Koroplast, L’oréal, Mondeléz, PepsiCo, P&G, Reckitt, Trendyol, Unilever ve Ülker, bu gururu sizlerin desteğiyle hep beraber yaşadığımız için mutluyuz.

RVD profesyonel kadrosu gibi özveriyle çalışan, etkinliğin bilinirliğini üst seviyeye taşıyan ajanslarımız, Artı İletişim Yönetimi, Dentsu ve Respublica, ayrıca hem bilet satışını hem de iletişimi destekleyen paydaş derneklerimiz ARVAK, DPİP, IAB, MMA ve URYAD, biletleme sürecini kusursuz yöneten Biletino.com, iyi ki varsınız.

Biz hep beraber olunca tüm dünya bizimle…

Dilhan KOLKO

RVD Genel Koordinatörü

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 131. sayısında yayımlanmıştır.