artwork

Kristal Elma’nın 30. yıl ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı

6 yıl önce

0

Yaratıcılığa duyulan aşktan yola çıkarak “Aşkımızın Meyvesi Kristal Elma” mottosuyla sektörü kucaklayan Kristal Elma Festivali yaratıcılığı ödüllendirmeye devam ediyor. Yarışmaya başvurular 9 Temmuz’da başladı, 11 Ağustos’ta son bulacak. Bugün ise Kristal Elma’nın 30. yıl ‘Seçici Kurul Başkanları’ açıklandı. Film, Online Film, Basın, Açıkhava, Radyo ve Uygulamada Mükemmellik Başkanı Kurtcebe Turgul oldu. Burak Günsev Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon Başkanı; Haluk Erkmen Tasarım Başkanı; Demet İkiler Medya Başkanı; Ayşe Aydın ise Bölge Yarışması Başkanı olarak belirlendi.

Yarışmada yeniliklerle dolu yeni dönem

Kristal Elma’da bu yıl önemli yenilikler hayata geçirildi. Kısa listeye kalan başvuruların ana değerlendirmede minimum 60 puan alacağı ‘60+’ kuralı uygulamaya koyuldu. Seçici Kurul’un bir kategoride verebileceği maksimum ödül sayısı ise 4 olarak saptandı. Ayrıca her başvuru sadece bir ana kategoride yarışabilecek.

Büyük Ödül Seçici Kurulları’nda Reklamverenler Derneği’ni temsilen birer üye de yer alacak. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü bu yılın yeniliklerinden, İllüstrasyon Özel Ödülü ise Prof. Dr. Nazan Erkmen anısına verilecek.

Turgul; Yaratıcı iş ne yapacağını şaşırtan iştir

Kristal Elma ‘Film, Online Film, Basın, Açıkhava, Radyo ve Uygulamada Mükemmellik Başkanı’ Kurtcebe Turgul, Kristal Elma’nın 30. yaşında heyecan vermeye devam ettiğini söyledi. Turgul, “Gerçek yaratıcı iş; her türlü teoriye, pratiğe, rakama, pre ve post araştırmaya, ‘bu işin doğrusu budur’lara, ‘başka türlü yapılmaz’lara pabucunu ters giydiren, ne yapacağını şaşırtan iştir. Kristal Elma, 30 yıldır bu tür işlerin bu ülke sınırlarında buluştuğu en güzel yerdir” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...