artwork

Kristal Elma’da Happy People Project izleri

3 yıl önce

0

2020’de de dikkat çeken çalışmalara imza atmayı başaran Happy People Project’e Kristal Elma’dan ödüller de geldi.

COVID-19 sürecinde pek çok marka, salgına özel iletişimlerle karşımıza çıkarken, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı daha sıra dışı bir yola giderek “karantinadan hiç çıkamayanlar”ı bize gösterdi. Yaşlı bir çiftin ev yaşantısından bir kesiti izlediğimiz reklam, klasik bir pandemi filmi gibi ilerlerken sürpriz finaliyle eşleri tarafından evde hapis hayatı yaşatılan kadınlara dikkat çekiyor. Happy People Project imzası taşıyan film, Kristal Elma Ödülleri’ne de iz bırakan çalışmalardan biri oldu.

Ajans, ayrıca Amadeus’un tanıtım konsepti için dünyanın ilk dinlenebilir ve çalınabilir tipografisini oluşturuldu. 1984 yapımı, 8 dalda Oscar ödüllü, Peter Shaffer’ın yazıp Milos Forman’ın yönetmenliğini üstlendiği Amadeus filmi 11 Ocak 2020’de SAKM (Sadri Alışık Kültür Merkezi) ile Piu Entertainment iş birliğiyle tiyatro sahnesine taşındı.

Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı; Okan Bayülgen, Selçuk Yöntem ve Özlem Öçalmaz’ın başrollerini paylaştığı Amadeus oyununun tanıtım ve iletişim çalışmalarını Happy People Project hazırladı.

Amadeus oyunu için dünyada ilk kez çalınabilir bir alfabe yaratıldı. Happy People Project bu etkileyici çalışmasıyla da Kristal Elma Ödülleri’ne damga vurdu.