Kristal Elma ve açıkhava

Tüketiciler değişti. Reklamcılık ve pazarlama değişiyor. Geçen yıl  25. yılını kutlayan Kristal Elma da radikal bir değişim geçirdi.

Yaratıcılığı, doğru fikirleri ödüllendiren Kristal Elma, yarışmasının yanına müthiş bir program ekledi. Kristal Elma’yı 3 günlük bir festival haline dönüştüren bu program, dünyadaki değişimi anlamak, izlemek, kendimizi güncellemek için olağanüstü bir ortam yarattı. Bu cesur değişime eli değen herkese ve özellikle RD’ye teşekkür borçluyuz. Açıkhava mecrası da, dünyanın değişimine ayak uydurarak değişime, yeni teknolojilere adapte oluyor. Kendini yeniliyor. Yeni formatlar geliştiriyor, tüketicinin teknoloji sayesinde kazandığı hareketliliğine, alışkanlıklarına uyarak yeni alanlar yaratıyor ve büyüyor.  Bu denli dinamik ve sürekli gelişen, yenilenen ve büyüyen bir mecranın ölçümlenmesinin zamanı gelmişti. 2014’te açıkhava mecrası için yeni bir dönem başladı. AÇİAK çalışmalarının sonunda ortaya çıkan İZLE Açıkhava Erişim ve Frekans Araştırması sayesinde ölçülebilir bir mecra olmanın önümüzdeki dönemde açıkhavaya çok şeyler kazandıracağına inanıyoruz.

Geçen yıl Kristal Elma’da açıkhava kategorisinin sponsoru olan Arvak, bu yıl festival programına 3 önemli konuşmacıyı davet ederek  Arvak Açıkhava Konuşmaları başlığı altında konuşmalarını sağladı. Arvak’ın konuğu olarak Türkiye’ye gelen

Bill Deringer/ Açıkhava; en eski mecra en yeni oldu!

Roshan Singh/ Yaratıcı oyun alanı; OOH

Andy Tilley/ Açıkhavanın sınırsız olanaklarının kilidini açmak

başlıklı konuşmalarıyla festival programında açıkhava rüzgarı estirdi. Keyifle, öğrenerek izledik. Arvak, Bill Deringer’ın sunumunun başlığında söylediği gibi “Açıkhava; en eski mecra en yeni oldu” gerçeği doğrultusunda Kristal Elma Yaratıcılık Festivali programında yer almayı ve katkıda  bulunmayı  sürdürecek.

Kristal Elma Yaratıcılık Festivali; programı, yarışması ve her yıl kendini yenileyip geliştirmesiyle gurur duyduğumuz bir yolda ilerliyor. Dileriz hep böyle ilerlesin.

 

Ayhan Tezcan
ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı Campaign Türkiye Ekim 2014 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.