Kreatiflerden büyükler için alfabe kitabı

Cinsel tacize dikkat çekmeyi amaçlayan üç kreatif, büyükler için alfabe kitabı hazırladı.

Mariah Kline, Kristina Samsonova ve Oscar Gierup, saygı ve rıza gibi basit kavramların genellikle yanlış anlaşılması veya göz ardı edilmesi sonucu hayal kırıklığına uğrayarak bu konuda bir kitap hazırlamaya karar veriyorlar. Bunu da mümkün olduğunca en basit şekilde yapıyorlar ve ortaya bir alfabe kitabı çıkarıyorlar.

Texas merkezli ajans GSD&M’in metin yazarı şunları paylaşıyor: “Başkalarına saygı duymamız gerektiği, bize daha anaokulunda öğretildi ancak #MeToo ve Time’s Up gibi hareketleri doğduktan sonra insanların birbirlerine nasıl davranması konusunda onlara daha iyi bir eğitim vermemiz gerektiğini gördük.”

Dünyanın dört bir yanından kadın sanatçılar ve illüstratörler, kitaptaki yazılara uyumlu çizimler yaratmaya davet edildi.

McCann’in art direktörü Kristina Samsonova, “Kadın sanatçıların iyi bir amaç için bir araya gelmesini istedik. Bu sayede, kadınların sanatlarıyla güçlerini kanıtlayabileceklerine inanıyoruz” dedi.

“The ABC’s of Sexual Harassment” adı verilen kitabın online satışları da başladı. Satışlardan elde edilen tüm gelirler de Time’s Up hareketine bağışlanacak.

“#MeToo, değişim için bir çağrı oldu, umuyoruz ki bu kitap da değişimin bir parçası olmayı başaracak” diye ekliyor Oscar Gierup.

Kitaba katkı sağlayan illüstratörler: Proy B, Desarea Guyton, Olly, Anna Alekseeva, Pauline Rochault, Ellehell, Ludovica Giannone, Martha Gabriela, Federica Giannone, Svetlana Volvkova, Evelina Sara Stasyte, Léa Binda, Molly Illusion, Fiona Luciani, Dasha Saykina, Clemence Barbiche, Kristina Samsonova.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.