Site icon Campaign Türkiye

Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

İş birliği, 2020’de TikTok’ta baharatlı bir votkalı makarna yemeği paylaşarak sosyal medya trendini ateşleyen Gigi Hadid’den ilham aldı.

Heinz, makarna sosu kategorisine “gülünç bir şekilde” geç kaldığını itiraf etti. Absolut Vodka ile ortaklık için Heinz: “Votka, bu zengin ve kremamsı domates, fesleğen ve peynir sosunun lezzetlerini ortaya çıkaran ve aromasını yoğunlaştıran sihirdir.” dedi ve iş birliğinin “Kraft Heinz’ın dönüşümünün en son örneği” olduğunu ekledi.

“Şirket, sınıfının en iyisini yeniden tanımlamak ve gıdanın geleceğine öncülük etmek için son teknoloji yenilikleri gerçekleştirenler ve markalarla beklenmedik iş birlikleri yoluyla yeteneklerini genişletip yeni kategorilere giriyor.”

Heinz’ın ilk makarna sosu serisi 2022’de piyasaya sürüldü.

Kraft Heinz Birleşik Krallık ve İrlanda Yeni Girişimler Direktörü Caio Fontenele şunları söyledi: “İlk Heinz makarna sosumuzu piyasaya sürmek, 150 yılı aşkın domates uzmanlığı gerektirmiş olsa da, yenilik yapmaya ve tüketicileri lezzetli tatlarla memnun etmeye kararlıyız.

Bu iki yüz yıllık marka arasındaki ortaklıktan ve ilk domates votkalı makarna sosunu İngiltere’deki büyük süpermarketlere getirmekten heyecan duyuyoruz. Heinz’ın yüksek kaliteli domates soslarıyla Absolut’un birinci sınıf votkasının ikonik kombinasyonu, hayranlara en üst düzey makarna yeme deneyimini sunacak.”

Wunderman Thompson İspanya Yaratıcı Yönetmeni Paco Badia şunları söyledi: “Tüm zamanların en tanınmış kampanyalarından biri olan 1980’lerin başındaki Absolut reklamlarını hatırladığımız, çok heyecan verici bir lansman.

Aslında kampanyanın arkasındaki düşünce ve stratejiyi derinlemesine inceleyen Absolut Kitabı, biz bu proje üzerinde çalışmaya başlamadan çok önce, profesyonel kariyerim boyunca yaratıcı ilham kaynağı oldu. Böyle ikonik bir kampanyayı onurlandırabilmek bir ayrıcalık.”

Künye

Pazarlama Kampanyası: Wunderman Thompson İspanya
Sanat Yönetmenleri: Sergi Boixadera ve Carlos Galán
Metin Yazarı: Albert Xifra
Medya Ajansı: Carat

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version