Kraft Heinz 600 milyon dolarlık küresel medya hesabını değerlendiriyor

ABD merkezli, gıda, dondurulmuş gıda, hazır yemek üreten çok uluslu bir şirket olan Kraft Heinz, 600 milyon dolarlık küresel medya işi için bir RFP (‘Teklif Talep Formu) yayınladı. Kampanyada, WPP, Omnicom, Publicis ve Dentsu da dahil olmak üzere neredeyse tüm büyük holding şirketlerinin rekabet etmesi bekleniyor.

Kraft Heinz sözcüsü, “Starcom Worldwide ile yaptığımız sözleşmenin bu yıl sona ermesi nedeniyle Kraft Heinz, küresel medya planlama ve satın alma operasyonları için 2021 ve sonrasında başarıya ulaşmamızı sağlayacak fırsatları araştırıyor.” Dedi.

Publicis’in Starcom şirketi beş yıl önce Kraft ve Heinz’in medyayı birleşik şirket altında birleştirmişti. Starcom temsilcileri mevcut Kraft Heinz RFP hakkında hiçbir yorumlarının olmadığını belitti.

Şu anda, gözden geçirmenin devam eden koronavirüs pandemisine bakılmaksızın planlandığı gibi çalıştığı söyleniyor.

Geçen ay, CEO Miguel Patricio, şirketin 4. çeyrek kazancında, Kraft Heinz’in ajans ilişkilerini bu yılın yarısında kesmeyi ve aynı zamanda medya harcamalarını yüzde 30 oranında artırmayı planladığını söyledi.

Pazarlamaya daha fazla yatırım yapma planı, 2019’da ABD satışlarında yüzde 2,7’lik bir düşüş yaşayan CPG devi için zor bir mali yılı beraberinde getirdi.

AB Inbev’in CMO’su olarak görev yaptıktan sonra geçen temmuz ayında başı çeken Patricio, “2019, Kraft Heinz için çok zor bir yıl oldu. Aynı zamanda yeni bir anlayış dönemiydi.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.