artwork

Koton sürdürülebilirlik için adım attı

4 sene önce

0

Koton, yaz sezonu için, denize atılan pet şişelerden oluşturulan geri dönüşümlü kumaşlarla hazırlanan özel bir mayo koleksiyonu sunuyor.

Koton, çevreci politikaları çerçevesinde hayat geçirdiği geri dönüşümlü mayo koleksiyonu ile denizlerin temizliğine katkı sağlıyor. 5 parçalık kapsül koleksiyonda şık ve deniz dostu seçenekler yer alıyor.

Koton Geri Dönüşümlü Mayo Koleksiyonu, denizlerde her yıl %20 oranında artan atık pet şişelerden elde edilen polyester mikrofiber kumaşlar ile hazırlanıyor. Koleksiyon tasarımlarında kullanılan her bir metre geri dönüştürülmüş kumaş için denizden yaklaşık 15 adet pet şişe temizleniyor. Koton, koleksiyon kapsamında 3000 metre kumaş kullanarak 45.000 adet pet şişenin denizlerden temizlenmesine katkıda bulunuyor. Kapsül koleksiyonda yer alan tasarımları tercih eden müşteriler, satın alınan her bir parça ile denizden 7 adet pet şişenin temizlenmesine destek olma fırsatı buluyor.

Fuşya, turkuaz ve siyah gibi sezonun öne çıkan renklerinin yer aldığı özel koleksiyonda, tek parça mayolar ve bikini takımları bulunuyor.

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...

IKEA’dan yeni yıla özel seçenekler

IKEA, Yeni Yıl için Zengin Hediyeler ve Dekorasyon Seçenekleri Sunuyor...