Site icon Campaign Türkiye

Kotex ‘hepsini’ isteyen kadınlara sesleniyor

Female pad and peony flower on pink background, flat lay, female health and menstruation concept.

Kimberly Clark‘ın Kotex markası, Kotex Prohealth+ hijyenik pedleri hakkında farkındalık yaratmak için #ChooseItAll kampanyasını başlattı. Ogilvy tarafından kavramsallaştırılan film, tüketicileri hijyenik ped ürünlerinden ödün vermemeye teşvik ediyor. Kadınları mevcut regl ürün tercihlerini yeniden düşünmeye ve sağlıklı ped ürün seçeneklerine yönlendiriyor.

Kimberly Clark Hindistan Pazarlama Direktörü Saakshi Verma Menon: “Küresel olarak kadın hijyeninin öncüleri olarak, kadınları her zaman regl dönemleriyle ilgili yanlış düşünceleri sorgulamaya teşvik ediyoruz. Kotex’te yalnızca ped üretmiyoruz, kadınların karşılaştıkları sorunları aktif olarak tespit ediyoruz. Sıra regl dönemlerine geliyor ve bunlarla devrim niteliğinde çözümlerle mücadele ediyoruz. Bugün kadınların sızıntı yapmayan pedleri tercih ettiğini ancak kaşıntı hissettiğini veya bazılarının yumuşak, kaşıntı yapmayan bir pedi tercih edip ıslaklıkla baş etmeye çalıştığını fark ettik. Bu nedenle Hindistan’da Kotex ProHealth+ hijyenik pedlerin lansmanını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ezber bozan yeni ürün, tek bir faydayı seçme döngüsünü sona erdirecek ve genç kızlara sağlıklı korumaya geçme şansı verecek. Kotex ProHealth+’ın Hindistan’daki tüketicilerimizin kalplerini kazanacağı konusunda iyimseriz ve ticari başarıyı da görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Ogilvy Hindistan Kıdemli Yönetici Yaratıcı Yöntemeni Tanuja Bhat ise: “Kotex, regl dönemi çözümlerinde devrim yaratmak ve regl sağlığına öncelik vermekle ilgili. Kızlar, ister hayatlarında ister hijyenik pedlerinde olsun, uyum sağlamalarına olanak veren seçenekler arasından seçim yapmak zorunda kalmamalı. Sağlıksız şeylerden ve durumlardan uzaklaşmak için kendilerini özgür ve güçlü hissetmeliler. “Hepsini seçiyorum, değişim benim” kampanya başlığı tam da bu duyguyu yansıtıyor ve kutluyor.” dedi.

Wavemaker Güney Asya Baş Müşteri Yetkilisi ve Ofis Başkanı Shekhar: “Son derece karmaşık bir pazarda iz bırakmak için farklı durmamız ve yine de kusursuz olmamız gerekiyordu. Pek çok bilimsel bilgi, benzersiz ortaklık ve uzun tartışmalar, bu ezber bozan kampanyanın oluşması için zemini hazırladı. Medya planı, Gen Z tüketicisinin medya alışkanlıkları göz önünde bulundurularak ve onları bulundukları birden çok temas noktasında hedeflememizi sağlayarak oluşturuldu. Bu kampanyada geleneksel medya platformları arka planda kalıyor ve tüketici tabanına ulaşmak için yeni nesil kanallar kullanılıyor.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version