artwork

Koronavirüs markaların reklamlarını etkiledi; haber kanalları zorda

3 sene önce

0

Campaign UK’ye göre markalar kampanyalarının coronavirüs ile ilgili hikayelerin yanında görünmesini engellemeye devam ederse, haber kanalları önümüzdeki üç ay içinde 50 milyon sterlin reklam geliri kaybedebilir.

Ulusal ve bölgesel başlıklarda yayınlanan bir mektupta, pandemi sırasında, reklamverenleri gazeteciliği desteklemeye çağırıyor.

Mektupta, haber sitelerine yönelik akışta bir artış olsa da, bunun reklam gelirindeki artışla çakışmadığı belirtiliyor. Çünkü birçok marka, reklamlarının “coronavirus” ile belirli kelimelerden söz eden içeriğin yanında otomatik olarak görünmesini engelleyen algoritmalardan yararlanmaktadır.

Sonuç olarak, Covid-19 krizi üç ay daha devam ederse, haber markaları reklam gelirlerinde 50 milyon sterlin kaybedebileceklerini düşünüyor. İtiraz mektubu, haber endüstrisinin başlıca organları olan Newsworks, Haber Medya Derneği, Editörler Derneği, Çevrimiçi Yayıncılık Derneği, İnternet Reklamcılık Bürosu ve IPA tarafından destekleniyor.

Campaign UK, Newsworks’ün rakamlarına göre geçtiğimiz hafta, birkaç haber bülteninin koronavirüsle ilgili hikayeler, bilgiler ve içerik konusunda ziyaretçilerin % 50 oranında ve % 70’inden fazla arttığını bildirdi.

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...