artwork

Koronavirüs “duygu” raporu

4 yıl önce

0

Richards Group araştırması, duyguları nicel ve nitel olarak analiz etti.

Son zamanlarda birçok çalışma COVID-19 krizinin ortasında tüketicinin satın alma davranışlarına ve içerik tüketimi odaklandı. Ancak Richards Group araştırmasıyla farklı bir yol izlemeye ve Amerikalı tüketicilerin yaşadıklarının duygusal tarafına girmeye karar verdi.

Geçen ay ajans, Amerikalıların duygularını hem niceliksel hem de niteliksel olarak ölçen Kuadratik ekibi tarafından yürütülen “COVID-19 Duygular Araştırmasını” başlattı. Richards Group ayrıca, yüz yüze  daha önce mümkün olmayan bir hızda ve ölçekte araştırma yapmasına izin veren şirket içinde oluşturulan özel bir mobil etnografi aracından yararlanıyor. “Bu araç, bireylerin yeni çalışma, öğrenme ve oyun yöntemlerine adapte oldukları verileri sunuyor.

The Richards Group şirketinde planlama direktörleri olan Kelly Piland ve John Baker, “bugüne kadar yaklaşık bir düzine katılımcıdan video yanıtları aldık,” dedi. 23 Mart’ta çalışmaya başladığından beri, Richards Group’un üç rapor analizi var. 6 Nisan ve 9 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen en son anketlerden bazı çıkarımlar için aşağıya bakın. (Amerikalılar daha az duygu hissediyor.)

Hem olumlu hem de olumsuz birçok duygu, krizin başladığı zamana göre azaldı – Pek çok Amerikalı haftalardır evlerinde olduğu için, durumun gerçeklerine uyum sağlıyorlar, sinirler çöküyor ve biraz duyarsızlaşma oluyor. Birçoğu COVID-19’un olumsuz etkilerini yaşayan diğerleri için üzüntü duyuyor.

Araştırmaya göre insanların genellikle ölüm hikayelerinden ve iş kayıpları yüzünden üzüldükleri ve dünyadaki insanlar için endişelerini oldukları sonucuna ulaşıldı. Birçoğu kendilerinin veya tanıdıkları birinin enfekte olacağından korkuyor ve bu da markete gitmek gibi günlük şeyler üzerinde endişeye yol açıyor. F

Hane halkı geliri 75.000 doların üzerinde olan katılımcılar, belki de küresel haberler ve borsadaki bir dalgalanma nedeniyle olumlu duygularda bir artış olduğunu bildirdiler.

Ebeveynler, anne-baba olmayanlardan daha yüksek duygu hareketlerine sahip. Aşağıdaki çizelgeler, en son bulguların  daha ayrıntılı bir analizi.