artwork

Koç Holding, değişen rollere dikkat çekiyor

6 yıl önce

0

Koç Holding, değişen rollere dikkat çekerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir film hazırladı. Publicis reklam ajansı iş birliğiyle yaratılan filmde, ekranlarda izlemeye alıştığımız geleneksel rollerdeki karakterlerden yola çıkarak, toplumda kadınların çeşitlenen ve farklılaşan rollerine dikkat çekiliyor.

Koç Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sosyal medyada yayınladığı filmiyle iletişim dünyasında toplumsal cinsiyet kalıplarını sorguluyor. Publicis İstanbul tarafından hazırlanan film, iletişim dünyası profesyonellerinin yanı sıra izleyicilerin de eşitlikçi bir bakış açısı geliştirmesini hedefliyor. Pazarlama iletişiminde önyargıları ortadan kaldırmak üzere algının değiştirilmesine yönelik hazırlanan filmde, ekranlarda alışılagelmiş geleneksel cinsiyet rollerindeki karakterlerden yola çıkıldı.

İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi

Bu film ile toplumda kadınların çeşitlenen ve farklılaşan rollerine dikkat çeken Koç Holding geçtiğimiz yıl, Koç Topluluğu şirketlerinin marka ve iletişim profesyonelleri ile birlikte çalıştıkları ajans temsilcileri için “İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi”ni hazırladı. Pazarlama iletişimi faaliyetlerinde uygulanabilecek bir toplumsal cinsiyet eşitliği filtresi sunan rehberin uygulama atölyelerine ise Topluluk şirketlerinden pazarlama ve iletişim profesyonelleri ile 30’dan fazla reklam, PR ve sosyal medya ajansı katıldı. “İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi” için buraya tıklayabilirsiniz.

Künye

Reklamveren: Koç Holding
Reklamveren Yetkilileri: Oya Ünlü Kızıl, Ebru Bakkaloğlu Tüzecan, Okyar Tuncel, Ayça Aksoy, Çiçek Demirci, Mısra Özkuş, Emin Çalışkan
Reklam Ajansı: Publicis İstanbul
ECD: Can Faga
Yaratıcı Ekip: Melih Ediş, Duygu Yegül, Nil Merdan, Güney Türkel, Cem Işık, Şölen Yücel
Müşteri İlişkileri Ekibi: Ezgi Ataseven, Özlem Erbaş, Ayşenaz Altınöz, Kübra Köseoğlu
Stratejik Planlama Ekibi: Selda Sedes, Zeynep Bortaçina, Özge Arat
Prodüksiyon Ekibi: Arzu Köksal, Erdem Ayaz, Derya Sezgin
Prodüksiyon Şirketi: Astronot Film
Yönetmen: Enis Baruh
Görüntü Yönetmeni: Muratcan Gökçe
Yapımcı: Rıza Alkuzey – Ceyhun Sevil

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...