artwork

Kobe Bryant’ı alan Dr Pepper, Gatorade’e rakip oldu

9 yıl önce

0

Dr Pepper, NBA starı Kobe Bryant tarafından da desteklenen, Gatorade’in rakip enerji içeceği BodyArmor’dan büyük bir pay satın aldı.

Dr Pepper Snapple Group tarafından yapılan açıklamada, BodyArmor’u yapan BA Sports Nutrition’un hisselerinin %11.7’lik payının 20 milyon dolar karşılığında satın alındığı belirtildi.

BodyArmour kurucusu ve başkanı Mike Repole, “Dr Pepper Snapple Group’un yatırımları hakkında büyük bir heyecan duyuyoruz. Ortaklığımızla birlikte bütün Birleşik Devletler sınırlarında distrübisyonlar kazanmaya devam edeceğiz ve ulusal bir marka halini alacağız” açıklamasında bulundu.

BodyArmor, Pepsico’nun Gatorade’iyle Coca-Cola’nın Powerade’i tarafından domine edilen enerji içeceği pazarının en büyük yeni gelen markası.

The Wall Street Journal’ın Euromonitor International’ın verileriyle yaptığı haberine göre Gatorade geçtiğimiz yıl, 6.81 milyar dolarla sporcu içeceği pazarının %77’sine, Powerade ise %20’sine sahipti. BodyArmor’un geçtiğimiz yılki satışlarıysa 30 milyon dolardı ve bu yılın ilk 9 ayında gelirlerinde %180’lik bir artış yaşandı.

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...