artwork

Knorr sürdürülebilir gıda kaynaklarına dikkat çekiyor

1 yıl önce

0

Kampanya, özellikle gençler arasında beslenme seçimlerinin gezegen üzerindeki etkisini vurgulamayı amaçlıyor

Marka, gıda tüketiminin gezegen üzerindeki etkisini ortaya çıkarmak için influencer’ları doğruluk mu cesaret mi oyunu oynamaya davet etti.

Knorr, 19 Şubat’ta kutlanan World Eat For Good Day için dünyanın gıda tüketiminin çevre üzerindeki etkileri konusunda farkındalık yaratıyor.

Unilever markası; “Denemeye cesaret et” için IPG ajansları MullenLowe, Weber ShandwickRogers & Cowan PMK ve deneyim ajansı Swamp Motel ile birlikte çalıştı.

TikTok ve Vice‘ın ortaklaşa çalışması”Denemeye cesaret et”, 11 uluslararası içerik üreticisini bir akşam yemeğine davet etmeden önce doğruluk mu cesaret mi oyunu için bir araya getiriyor.

Oyun sırasında Knorr, gıda üretimi ve tüketiminin gezegen üzerindeki etkileri hakkında gerçekleri paylaşıyor ve katılımcıları daha sürdürülebilir seçimler yapmaya, hatta böcek yemek gibi eylemlerde bulunmaya teşvik ediyor.

Knorr’un Küresel Ana Marka Direktörü Niek de Rooij: “Gıda, sağlığımızı olabildiğince iyileştirmek ve çevresel sürdürülebilirliği geliştirmek için en güçlü kaldıraçtır. Tabii ki insanlardan hemen böcek yemeye başlamalarını istemiyoruz ancak onları, tabaklarının gezegen üzerindeki etkisi hakkında düşünmeye davet ediyoruz.

Şeflerimizle oluşturduğumuz basit ve lezzetli tarifler gibi çok daha iyi seçenekler var. Bu seçeneklerin, insanlara sebze ve bitkilerle yemek pişirmenin yeni ve eğlenceli yollarını keşfetmeleri için ilham vermesini umuyoruz.” dedi.

IPG Team Unilever Küresel İş Direktörü Alan Bell, genç kitlenin amaca inandıklarını ancak TikTok ve diğer kanallar aracılığıyla çok fazla günlük içerik tükettiklerini, bu sebeple de dikkatlerini çekmenin zorlaştığını ekledi.

Kampanya, Z Kuşağı arasında etkileşimi artırmak için TikTok gibi platformlardaki içerik üreticilerinin oluşturduklarının ve marka içeriğinin yanı sıra halkla ilişkiler ve gerçek yaşam deneyimlerini kapsıyor.

“Denemeye cesaret et”, Knorr’un dört kıtada insanları “Eat for good” (İyilik için ye) konusunda eğiten ve donatan halihazırdaki 10 programına eklendi.

MullenLowe Kreatif Direktörü Mark Ibaviosa şunları söyledi: “Knorr tamamen lezzetle ilgili ve düşündük ki, insanların genellikle yemedikleri yiyeceklerle ilgili tereddütlerinin üstesinden gelmek için bu lezzeti kullansak harika olmaz mıydı?

Böcekler sürdürülebilirliği kanıtlanmış bir gıda kaynağıdır. Bu kampanyada da onların aslında lezzetli olduklarını kanıtlamaya çalıştık.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...