Site icon Campaign Türkiye

KitKat tembelleştiriyor

Yapay zekanın yaratıcı süreci devralmasına izin vermek, yeni yürümeye başlayan bir çocuğu şeker dükkanında serbest bırakmaya benzeyebilir; bu hikaye karmaşa, öngörülemezlik ve muhtemelen gözyaşlarıyla sonlanacak.

Yapay zekaya “Z kuşağına hitap edecek şekilde bir KitKat reklamı yazın”, “Oyun oynayanlar hakkında bir KitKat reklamı yazın” ve “En son trendler hakkında bir KitKat reklamı yazın” gibi bazı genel brief’ler verdiler. Ve yapay zeka neyle geldi? Bir görüntü oluşturucuyu yönlendirmek için kullanılan ve “neredeyse iyi” görüntülerle sonuçlanan bazı yarı düzgün komut dosyaları. Wunderman Thompson Yaratıcı Yönetmeni João Braga: “Yapay zeka sektörümüzde ve ötesinde devrim yaratıyor ancak gerçek şu ki, her markanın bu alanda söyleyecek uygun (veya eğlenceli) bir şeyi yok. KitKat molaları ifade ediyor ve yapay zeka bize bunlardan daha fazlasını veriyor. Bu yüzden elimizden geldiğince kendi başımıza bir deneme yapıp yapay zekayla biraz eğlenelim diye düşündük.” dedi.

AI sayesinde pek çok şey inanılmaz olsa da, şu anda her şey biraz Vahşi Batı’yı anımsatıyor. Yaratıcılık gerektiren işler gerçekten yeni teknoloji araçlarına yaptırılabilecek mi? Siz ne dersiniz?

Künye
Reklamveren: Nestle, KitKat
Başkan Yardımcısı – Global Kategori Lideri KITKAT: Chris O’Donnell
Şekerleme Pazarlama Başkanı: Melanie Chen
Kıdemli Pazarlama Müdürü (Çikolata): Shannon Wright
Kıdemli Marka Yöneticisi (KitKat): Monique Ellis

Wunderman Thompson Perth
CCO: Joao Braga
CSO: Mel Wiese
Genel Müdür: Annabelle Barnum
Yaratıcı Yönetmenler: Steven Hey, Simon Koay
Grup Müşteri Direktörü: Samantha Scheidler
Müşteri Yöneticisi: Francesca Brown
Kıdemli Yapımcı: Siobhan Crawley
Editör: Alex Barnett
Medya Ajansı: UM

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version