Site icon Campaign Türkiye

KitKat ‘boşlukları sen doldur’ diyor

KitKat ve Wunderman Thompson UK, marka sloganının sadece ilk iki kelimesini kullandığı açıkhava kampanyasıyla insanları “Mola verin, KitKat alın” demeye davet ediyor.

Wunderman Thompson UK tarafından oluşturulan dijital OOH posteri, bu hafta Londra’daki The O2’de yayınlanacak.

“Have a” sözcükleri kırmızıya fonda beyaz rengiyle göze çarpıyor ve ardından “break”in göründüğü yerde yanıp sönen bir imleç geliyor. Entegre ajans tarafından yürütülen kampanya öncesi araştırmaya göre; tüketicilerin yarısından fazlası markayı tanıyabiliyor ve slogandan alıntı yapabiliyor.

Kampanya, Nestlé’nin sahip olduğu markanın 2014’te yürüttüğü ve aynı zamanda insanların ünlü sloganı hatırlamasına dayanan benzer bir OOH kampanyasıyla geçmişe dönüyor. Bahsi geçen reklam, D&AD Pencil ödülünü kazanmıştı.

Wunderman Thompson UK Yaratıcı Yönetmeni Tom Drew: “Yarısı tamamlanmış ilk reklam panosundan on yıl sonra, KitKat sloganı her zamankinden daha güçlü. 66 yıl sonra bile, harika KitKat müşterilerimiz için anlatabileceğimiz çok fazla hikaye var.” dedi.

Nestlé’de KitKat ve Bisküvi Kıdemli Marka Müdürü Stephanie Scales ise şöyle ekledi: “KitKat, insanları onlarca yıldır mola vermeye teşvik ediyor ve bu poster bunu bir adım daha ileri götürerek insanları açıkça söylemeden mola vermeye teşvik ediyor.”

“Have a break, have a KitKat” sloganı, 1957’den bu yana varlığını sürdürüyor.

Künye
Reklam Yazarı: Kell Lunam-Cowan
Kıdemli Yaratıcı: Chris Jones

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version