Kişisel marka ajansı StalkMe kuruldu

Türkiye’de çeşitli markaların projelerinde yer almış, dijital odaklı marka stratejileri ve iletişim çalışmaları üzerine çalışmış Billur Ertuğrul, Altavia Dekatlon’daki dijital iletişim direktörlüğü pozisyonundan ayrılarak kişisel marka ajansı StalkMe!yi kurdu.
Geçtiğimiz sene kişisel marka danışmanlığıyla başlayan çalışmalarını, özellikle girişimciler ve üst düzey yöneticilerden gelen talepler üzerine ajans yapısı içinde büyütmeye karar verdi.

Marka kavramını ürünlerden kişilere taşıyan StalkMe!, ajans bünyesinde sadece insanların kişisel markasını yaratmaya ve geliştirmeye odaklanıyor. Bu doğrultuda kişi odaklı marka kimlik çalışması, marka konumlandırması, stratejik içerik desteği, görsel kimlik yaratımı, dijital marka varlıkları üzerine detaylı çözümler sunuyor.

Ajans, bireysel çözümler sunmakla birlikte kişisel markası güçlü şirket çalışanlarının, şirket marka değerine olan olumlu etkisini anlatmak amacıyla eğitimler, workshop’lar ve seminerler düzenlemektedir.

Üreten her insanın, kendi markası için çalışması gerektiğine inanan Billur Ertugrul, ajansın bu misyonunu tamamlaması için önemli bir etki yatırımı (impact investment) olan Kişisel Marka Okulu projesini de eş zamanlı başlattı. Bu projeyle, her insanın kişisel markalaması üzerine bireysel çalışmasını sağlayacak bilgi ve deneyim aktarımını paylaşmaya odaklı güçlü bir topluluk yaratmayı hedefliyor. Geçtiğimiz ay içerik platformunu yayına alan Kişisel Marka Okulu, Mayıs ayında da sektör profesyonelleriyle online eğitimlerine başlayacak.

Ajans kurucusu Billur Ertuğrul:
“Bireysel misyonum insanların daha keşfedilebilir, paylaşılabilir ve akılda kalıcı olmalarını sağlamak. Üst düzey yöneticiler, girişimciler, iş adamları, yetenek ve meslek sahipleri…
İş hayatında varlık gösteren insanları bir mıknatısa dönüştürmek için ajans olarak çalışıyoruz. Daha fazla fırsat, daha fazla etki ve daha fazla görünürlük için analiz odaklı bir kişisel marka varlığı oluşturmaya ve dijital varlıklarını geliştirmeye odaklanıyoruz. İstatistiklere, yeni dünya insanının ihtiyaçlarına, rekabet dünyasının kaosuna ve dijitalin vurguladığı -otantik insan- gücüne baktığımda kişisel marka yaratmanın tek mecburi istikamet olduğunu görüyorum.
StalkMe! bizim insanlar için markalama çalışmaları yaptığımız; Kişisel Marka Okulu da bunu kendisi gerçekleştirmek isteyen insanlar için alanında uzman isimlerle farkındalık yarattığımız ve yol gösterdiğimiz bir oluşum olacak.”

Girişimci, yatırımcı ve dijital danışman kimliğiyle Samet Ensar Sarı da StalkMe!’ye ortak oldu. Ajansta yönetici ortak olarak da çeşitli sorumluluklar alacak olan Samet Ensar Sarı ise Dekatlon’la global ölçekte yarattığı başarı hikayesine iddialı ve vizyoner bir projeyle bir yenisini daha eklemek istediğini özellikle paylaşıyor. Ve pazarlama ve iletişim dünyasındaki uzun soluklu deneyimlerini, kişisel markalama alanında StalkMe!’yi uluslararası bir yapılanmaya dönüştürmek için kullanacağını belirtiyor. Bu anlamda daha şimdiden özellikle Amerika ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden talepler geldiğinin ve çözümler ürettiklerinin altını çiziyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.