Kısa listelerde Türk ajanslar son sürat

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali‘nde kısa listeler hızla açıklanmaya devam ediyor. Bugün PR, Yaratıcı Etkililik, Açıkhava ve Medya kategorilerinde kısa listeye kalan işler açıklandı. Türkiye’den ajanslar farklı işleriyle kısa listede kendine yer buldu. Yaratıcı Etkililik kategorisinde Türkiye’den herhangi bir iş kısa listede yer almadı.

PR

Samsung‘un Leo Burnett İstanbul‘la hazırladığı Duyan Eller kampanyası Events&Experiential kategorisinde ve Creative Performance PR Campaign kategorilerinde kısa listede yer aldı.

Media

Vodafone Red‘in Y&R Team Red İstanbul ile ortaklaşa yaptığı Kırmızı Işık Uygulaması Commercial Public Services ve Use of Integrated Media kategorilerinde kısa listeye kaldı.

 

Açıkhava

Başvuru ve kısa listeye kalan iş bakımından basınla kapışan Açıkhava kategorisinde Havas Worldwide İstanbul Durex için hazırladığı kampanyayla kısa listeye kalırken, TBWA/İstanbul Sinbo için hazırladığı işlerle Cosmetics&Beauty, Toiletries&Pharmacy kategorisinde listede yer aldı. Tribal Worldwide İstanbul, İş Bankası için hazırladığı Euro, Ruble ve Yen işleriyle listede yer alırken, TBWA/İstanbul, Ikea Türkiye için hazırladığı işle Non-Standard Indoor Advertising kategorisinde kısa listede bulunuyor. Concept, Şekerbank için hazırladığı Tweet Village işiyle Interactive Outdoor Experiences kategorisinde son listeye kaldı.

Illustration kategorisinde ise Y&R İstanbul‘un Arçelik için hazırladığı Sheep işi kısa listede yer alırken, aynı kampanya Home Appliances, Furnishing, Electronics & Audio&Visual kategorisinde ödüle göz kırptı. Medina Turgul DDB de aynı kategoride BSH için hazırladığı kampanyayla kısa listede yer alıyor. Otomobil ve Otomotiv Hizmetleri kategorisinde ise Tribal Worldwide İstanbul Audi için hazırladığı kampanyayla kısa listeye girmeye hak kazandı. Öte yandan Dekatlon Buzz‘ın Bayer Türkiye için hazırladığı Alevlenme Noktası (Point of  Flame) kısa listeye kalsa da ödüle sahip olamadı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.