Kırmızı bu yıl cinsiyetçi söylemlere son verecek

Kırmızı’nın Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin yarışma konusu açıklandı. Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla tasarlanan yarışmanın Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin başvuruları başladı. Seçilen yarışma konusu, gündemde çok sık yer alan cinsiyet ayrımcılığına yönelik “Cinsiyetçi Söylemlere Son Projesi” olarak belirlendi.

Dilimize yerleşmiş bazı deyimler, argo cümle ve kelimelerin toplum tarafından normal kabul edilmesi, farkında olmadan cinsiyetçi olunabileceğini gösteriyor. Özellikle kadına karşı uygulanan ayrımcılık ve şiddetin de meşrulaşmasını kolaylaştırıyor. Katılımcılardan, yarışma için oluşturulan hayali “Cinsiyetçi Söylemlere Son Projesi” için ilan hazırlamaları ve bu ilanlarda günlük hayata yerleşmiş cinsiyetçi söylemler hakkında farkındalık yaratacak bir iletişim çalışması yapılması isteniyor.

Yarışmanın kirmiziodulleri.com/hurriyetozel/ adresindeki internet sitesinde yer alan kreatif brief doğrultusunda hazırlanacak ilanlar için son katılım tarihi, 20 Mayıs 2015 Çarşamba olarak belirlendi.

Hürriyet gazetesi yöneticilerinden oluşan özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin kazananı, 27 Mayıs 2015 tarihinde Filli Boya ana sponsorluğunda düzenlenecek 12. Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.