Kimin için yaşıyorsunuz?

Metlife emeklilik ve hayat sigortası şirketi, Amerika’da kutlanan Ulusal Hayat Sigortası Ayı için sokaktaki insanlara kimin için yaşadıklarını sorduğu yeni bir kampanya hazırladı.

Verilen cevaplar tahmin edildiği üzere, eşler, aileler, çocuklar,torunlar ve köpekler… Ama iki uzun YouTube klibi olarak hazırlanan #WhoILiveFor kampanyasında çok çeşitli insanların mini kişisel hikayeleri de gösteriliyor.

Örneğin genç bir hispanik olan Gustavo erkek arkadaşı Fernando’dan “gizlendiğim yerden çıkmamı sağladı” diyerek bahsediyor.

Şirketin Global Marka ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Richard Hong, Metlife’ın amacını “insanları hayat sigortasıyla ilgili farklı bir şekilde düşündürmek” olarak özetliyor ve ekliyor: “Çoğu insan hayat sigortasını bir çeşit cenaze yardımı olarak görüyorlar ama insanlar gerçekte hayat sigortasını yaşamlarındaki diğer insanlar için alıyorlar. Biz de bu duruma odaklanmak ve pozitif yönü ortaya çıkarmak istedik.”

Ulusal Hayat Sigortası Ayı’na denk gelen bu kampanyayı reklam ajansı Crispin Porter + Bogusky hazırladı.

Konsept cenaze sigortası şirketi Dela’nın Cannes’da Grand Prix kazanan kampanyasıyla benzerlikler gösteriyor. Dela’nın işinde de gerçek insanlar hala hayattalarken yakınlarına teşekkür ediyorlardı. Her iki kampanya da çoğu kişiye bürokratik, soğuk (bazıları şeytanca bile buluyor) gelen bir endüstriyi insan kalbinin derinliklerine dokundurmayı başarıyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.