artwork

Kiğılı yeni reklamında şık hareketlerle sahada

6 yıl önce

0

Erkek giyim markası Kiğılı yeni reklamında %50 indirimini ve Dünya Kupası’nı ele alıyor. Alışverişin bir maç deneyimine dönüştürüldüğü reklam filminde seslendirmeyi futbol yorumcusu Ercan Taner yapıyor. Kiğılı’ın Indie İstanbul iş birliğiyle hayata geçirdiği reklam filminin odağında markanın sezon ortası indirimi yer alıyor.

Kiğılı yeni reklamında, önceki çalışmalarından daha hareketli bir yol izliyor. Hem seslendirmesi, hem görselleri hem de sloganıyla Dünya Kupası’na gönderme yapan reklamda kreatif çıkış noktası, maç yorumcularının sıklıkla kullandığı “Ağlamak istiyorum sayın seyirciler” cümlesi. Kiğılı yeni reklamında bu cümleyi “Almak istiyorum sayın seyirciler” şeklinde kullanarak bir slogana dönüştürmüş ve hem indirim hem de maç teması ile bütünlüğü korumuş.

Reklamda sosyal medya fenomeni rol alıyor

Kampanyanın odağındaki oyuncu ise, sosyal medya fenomenleri Ahmet ve Karya ikilisi ile tanıdığımız Ahmet Aksöz. Keyifli skeçleri ile takipçi sayısı yüksek fenomenler arasında yer alan Aksöz, reklamda da yüksek enerjisi ile dikkat çekiyor. Ayrıca, yılların vazgeçilmez maç yorumcusu Ercan Taner, sesi ile reklamın her anının bir futbol maçı kadar heyecanlı geçmesini sağlıyor.

Kampanya, Dünya Kupası’nın gol heyecanını, şehirli bir erkeğin indirim sırasında yaşadığı mutlulukla bağdaştırıyor. Reklamda ayrıca, Kiğılı’nın müşterilerini memnun eden fiyatlarına ve geniş ürün seçeneklerine de vurgu yapılıyor. Yüksek tempo ile ilerleyen reklam, tıpkı bir maç gibi, kısa süre içerisinde en sevilen ürünleri izleyici ile buluşturuyor.

Künye

Reklamveren: Kiğılı Giyim

Reklamveren Yetkilileri: İlkay Keleş, Gül Sağır Aydın, Tolga Şaylıman

Reklam Ajansı: Indie İstanbul

Kreatif Direktörler: Mert Kunç, Güngör Türkömer

Yaratıcı Ekip: Ali Hikmet Yavuz, Olivia Akgül, Arda Acar

Müşteri İlişkileri: Cihan Gediz, Burçin Şimşek

Prodüksiyon Şirketi: Postlab

Prodüktör: Bora Yüksel

Yönetmen: Can Evrenol

Seslendirme: Ercan Taner

Oyuncu: Ahmet Aksöz

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...