artwork

Kiğılı 8 Mart için #hayatmüşterektir diyor

3 sene önce

0

Kiğılı kıyafetlerinin kullanım talimatlarını açıkladı: “80 derecede yıkamayın”, “70 derecede kurutmayın”, “ütü yaparken yüksek buhar uygulamayın”, ve bütün bunların sadece bir kadın işi olduğunu düşünmeyin.”

2019’da “eşitlik” temasına odaklanan Kiğılı, geçen yıl iş hayatında cinsiyet ayırımına yaptığı vurguyu bu yıl da evlerde yaşanan cinsiyet ayrımcılığı klişelerine dikkat çekerek devam ettiriyor.

Kıyafetlerimizdeki yıkama ve kullanma talimatlarının yer aldığı etiket simgelerine bir yenisini ekleyen Kiğılı, bu etikete “Eşittir” sembolünü yerleştiriyor. “80 derecede yıkamayın”, “70 derecede kurutmayın”, “Ütü yaparken yüksek buhar uygulamayın” gibi klasik kullanma talimatlarının okunduğu filmin sonunda, “Ve bütün bunların sadece bir kadın işi olduğunu düşünmeyin” diyerek, #hayatmüşterektir mesajıyla sadece iş hayatında değil, özel hayatlarımızda, evlerde, ailelerde kadının üzerine yıkılan tüm klişe ve ezberlenmiş görev tanımlarına da karşı çıkıyor.

YW İstanbul imzası taşıyan filmde tüyleri diken diken ses, sevilen sanatçı Emre Kınay’a ait. 8 Mart Kadınlar Günü’nden itibaren kıyafetlerde yer almaya devam edecek simge ile Kiğılı, “Bir gün değil; her gün eşit olduğumuzu hatırlatsın diye” açıklaması da yapıyor.

Künye:
Reklamveren Kiğılı
Reklam Ajansı YW İstanbul
Reklamveren Ekibi İlkay Keleş, Tolga Şayliman
Prodüksiyon Şirketi 8590 Projects

Senin için
Tümünü göster
Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...

GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...