artwork

Kiğılı 8 Mart için #hayatmüşterektir diyor

4 yıl önce

0

Kiğılı kıyafetlerinin kullanım talimatlarını açıkladı: “80 derecede yıkamayın”, “70 derecede kurutmayın”, “ütü yaparken yüksek buhar uygulamayın”, ve bütün bunların sadece bir kadın işi olduğunu düşünmeyin.”

2019’da “eşitlik” temasına odaklanan Kiğılı, geçen yıl iş hayatında cinsiyet ayırımına yaptığı vurguyu bu yıl da evlerde yaşanan cinsiyet ayrımcılığı klişelerine dikkat çekerek devam ettiriyor.

Kıyafetlerimizdeki yıkama ve kullanma talimatlarının yer aldığı etiket simgelerine bir yenisini ekleyen Kiğılı, bu etikete “Eşittir” sembolünü yerleştiriyor. “80 derecede yıkamayın”, “70 derecede kurutmayın”, “Ütü yaparken yüksek buhar uygulamayın” gibi klasik kullanma talimatlarının okunduğu filmin sonunda, “Ve bütün bunların sadece bir kadın işi olduğunu düşünmeyin” diyerek, #hayatmüşterektir mesajıyla sadece iş hayatında değil, özel hayatlarımızda, evlerde, ailelerde kadının üzerine yıkılan tüm klişe ve ezberlenmiş görev tanımlarına da karşı çıkıyor.

YW İstanbul imzası taşıyan filmde tüyleri diken diken ses, sevilen sanatçı Emre Kınay’a ait. 8 Mart Kadınlar Günü’nden itibaren kıyafetlerde yer almaya devam edecek simge ile Kiğılı, “Bir gün değil; her gün eşit olduğumuzu hatırlatsın diye” açıklaması da yapıyor.

Künye:
Reklamveren Kiğılı
Reklam Ajansı YW İstanbul
Reklamveren Ekibi İlkay Keleş, Tolga Şayliman
Prodüksiyon Şirketi 8590 Projects

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...