artwork

KİD Başkanlığı bir dönem daha Bengi Vargül’e emanet

8 yıl önce

0

Kurumsal iletişim mesleğinin bilinirliğini artırmak, mesleki standartların yükseltilmesine liderlik etmek hedefiyle çalışan Kurumsal İletişimciler Derneği’nin (KİD) başkanlığını bir dönem daha TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül yürütecek.

KİD Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenecek olan Vargül “Kurumsal iletişim dünya genelinde her geçen gün en geçerli mesleklerden biri olarak yükselmeye devam ediyor. Mesleğimiz genel anlamda şirketlerin bilançoda görünmeyen değerlerini yönetmeyi ve kurum kültürüne hizmet etmeyi gerektiriyor. Bu anlamda daha önce olduğu gibi sadece medya ilişkileri yönetimi alanına sığmayacak kadar çok yönlü. KİD olarak kurulduğumuz günden bu yana mesleğimizin bilinirliğini artırmak üzere projeler geliştirdik ve mesleğimizin durumuna dair yaptırdığımız araştırma ile kendimize ayna tuttuk. KİD Sertifika Programı’nı yarattık ve geleceğimizi şekillendirecek genç iletişimcilerle buluşup deneyimlerimizi aktardık. Şu ana kadar dört dönemi tamamlanan ve 100’ün üzerinde yeni mezun ve profesyonelle buluştuğumuz program, katılımcılar için gelecekte cazip kariyer fırsatları sunacak bir platform haline geldi. Bunu gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz. Orta vadede amacımız kurumsal iletişim yönetimini üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimlerde ders olarak konumlamak” dedi.

Vargül, önümüzdeki dönemde ayrıca KİD faaliyetlerini Anadolu’da artırmayı, akademik çevreler ve sektörel işbirliklerini daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Tekfen Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Dori Kiss Kalafat ve Yapı ve Kredi Bankası Stratejik İletişim Direktörü Uğur Nalbantoğlu yeni dönemde dernekte “Başkan Vekili” olarak görev üstlendi. SOYAK Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk “Sayman”, Şekerbank Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Grup Başkanı Aybala Şimşek, Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü Kemal Kaptaner ile Çalık Holding Kurumsal İletişim Direktörü Mehmet Gel de üye olarak Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

 

Senin için
Tümünü göster
Happy People Project ve Reckitt iş birliği

Happy People Project, Reckitt’in Türkiye’deki tüm hijyen markalarına hizmet vermeye...