artwork

KFC, WPP ve Mail Metro Media’dan okullardaki kariyer programına destek

3 yıl önce

0

Okul çağındaki gençleri reklam sektöründe kariyer düşünmeye teşvik edecek ulusal bir program, büyük reklam ajansları, markalar ve medya kuruluşlarının yardımıyla başlatılacak.

Yeni ADventure programı; WPP, KFC ve Mail Metro Media’dan sektörel isimlerin kendi okullarına dönmelerini ve öğrencilerle reklam dünyasındaki farklı roller hakkında konuşmalarını sağlayacak.

Sektörün çeşitliliğini artırmak amacıyla gençlere reklam eğitimi veren Brixton Finishing School tarafından yürütülen girişim, kasım ayında başlayacak.

Projenin deneme yılında, devlet okullarında yeterince temsil edilmeyen 14-18 yaş arası 100.000 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Associated Newspapers, Adam & Eve/DDB, Discovery Inc, Mother, MullenLowe ve Snap dahil olmak üzere toplamda yaklaşık 30 kuruluş, her zaman üniversite eğitimi gerektirmeyen, sunulan pozisyonların çeşitliliğini gösteren bir toplantı düzenleyerek programda yer alacak.

Reklam dünyasındaki işçi sınıfına yönelik bir sektör forumu olan Common People ve eğitimsel teknoloji yardım kuruluşu Founders4Schools da yer alacak.

Daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrencilere Brixton Finishing School tarafından parçalar haline öğrenme ve kariyer gelişimi ipuçları sunulacak.

Projeyi tasarlayan Brixton Finishing School Non-Executive Director’ı Yasmin Arrigo, amacın sektöre olan ilgiyi erkenden “teşvik etmek” olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Her yıl öğrencilerimiz bize okuldayken sektör hakkında bilgi sahibi olmak istediklerini söylüyor. Gençlerin kariyer seçimlerini ilk kez düşünmeye başladıkları bir noktada, bu farkındalığı erkenden başlatmak ve bu dinamik endüstrinin ne kadar çok yönlü olduğunu vurgulamak istiyoruz.”

Founders4Schools Genel Müdürü Michaela Eschbach ise: “Dijital, yaratıcı ve reklam sektörlerindeki kariyer yolları, gençler için geniş bir seçenek yelpazesi sunabileceğinden, sektör farklı geçmişlere sahip gençleri çekmenin önemini fark etti.

Brixton Finishing School ile ortaklığımız bizi heyecanlandırıyor, böylece öğrenciler reklamcılık sektöründe gözden kaçırma olasılıkları olabilecek çok sayıda mesleği keşfedebilir.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...