KFC “vejeteryan tavuk” mu satacak?

Başlığı okuyup – “vejeteryan tavuk” – troll bir haberle karşı karşıya olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ama bahsettiğimiz şey, cidden gerçek.

KFC, popüler ürünü kızarmış tavuğun etsiz versiyonu için denemeler yapmaya başladı.

Vejeteryanler için dışarıda yemek yemek her zaman zordu ama şimdi büyük bir fast food zincirini kazandılar. Muhtemelen bir dahaki sefere arkadaşlarıyla KFC’ye gidip sadece patates kızartmasını seçmelerine gerek kalmayacak.

Marka, İngiltere’de yemeklerin kalorisini % 20 azaltmayı hedefleyerek daha hafif tarifler denemeye başladı. 2020’ye gelindiğinde de her biri 600 kalorinin altında olan yeni çeşitlerini açıklamayı umuyor.

Vejeteryan kızarmış tavuğun da seçeneklerden biri olduğu söyleniyor. Yine Albay Sanders’ın 11 bitki ve baharattan oluşan gizli tarifiyle hazırlanacak. Ama gizli karışım bilgisinin dışında, etsiz maddenin ne olacağı, neye benzeyeceği ya da tadının nasıl olacağı henüz saklı tutuluyor.

Henüz mutfağında denemeler yapan marka, tatları oturttuğunu düşündüğünde tüketicilerle tadım testlerini gerçekleştirecek. Eğer her şey yolunda giderse, 2019’da yeni vejeteryan menülerini tanıtmayı umuyorlar.

Şu an için daha fazla bilgi açıklanmıyor, o nedenle vejeteryanler için her şeyin giderek daha iyi olacağını umalım.

Kaynak: DesignTaxi

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.