Keşke ben yapsaydım:Emir Yüksel

Emir Yüksel – TBWA\İSTANBUL Reklam Yazarı

Marka: Buenos Aires Independent Film Festival, Ajans: La Comunidad, İş: If it’s not for you, it’s not for you

Ülke: Arjantin, Yayın Dönemi: 2009

İzlerken dibimin düştüğü, “Vay adiler!” ya da “Çoh eyi yaaa!” dediğim bir sürü reklam var. Ama bu tip muhabbetlerde aklıma ilk gelen genelde bu film oluyor.

Eminim daha önce bir sürü reklamcı size aynı şeyi söylemiştir ama keşke Buenos Aires Bağımsız Film Festivali’nin Tom Selleck filmini ben yapsaydım.

İş, biraz da doğası gereği, ortalığı yıkıp geçmedi. Facebook’ta orda burda milyonlar paylaşmadı, binlerce layk almadı. Hatta şimdi baktım, YouTube’da toplasan 100.000 hiti yok.  (Araştırma tamamen tarafımdan yapıldığı için sayının gerçekleri yansıtmaması kuvvetle muhtemeldir.) Üstüne üstlük prodüksiyonda çığır, reklam dünyasında yeni bir çağ açmadı. Lakin hem ilk hem son izlediğimizde hepimizin (Bu sayı da gerçekleri yansıtmıyor olabilir) dibi düştü. Zira fikir çok iyi. Slogan çok iyi. Cast muhteşem. Edit medit her şey on numara. Metin zaten anbılibılı. O kadar iyi ki, serinin gayet iyi olan diğer filmleri yanında vasat kalıyor. İnsanın izledikçe izleyesi geliyor.

NOT: Yazı yayına hazırlanırken Van-Damme’lı bir Volvo reklamı düştü piyasaya, o da baya iyi. Daha yeni ama onu da keşke ben yapsaydım.

 

Bu yazı Campaign Türkiye Aralık 2013 sayısında yayınlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.