Keşke ben yapsaydım: Setenay Özcan Yıldırım

Setenay Özcan Yıldırım / Rafineri – Reklam Yazarı

Marka: Scotchbrite, Ajans: Grey Group New York, İş: Nose / Leave no Trace of this Meal, Ülke: ABD

Benim “keşke ben yapsaydım” dediğim iş…

Dünyanın en büyük 10 markasından birine ait, milyon dolar bütçeli, arkasında yıllardır devam eden büyük bir strateji fikrini barındıran, 360 derece yayılabilen, tüketiciyi işin içine dahil eden, kitleleri peşinden sürüklemiş, büyük ses getirmiş bir iş değil.

Çok basit bir iş. Biraz da eski aslında. 2008 yılına ait. Ama bence her zaman yeni kalacak. Çünkü çok gerçek, çok zamansız.

Hangimiz pot kırmıyoruz ki? Ve o anı hiç yaşanmamışçasına unutmak istemiyoruz? İşte Scotchbrite bu durumu ürüne nefis bir şekilde bağlamış. Ters köşesi, lafı, son derece gerçek hissi veren prodüksiyonuyla on numara bir film. Üstelik yukarıdaki kriterlerin neredeyse hiçbirine sahip olmasa da aslanlar gibi Cannes’da ödülünü de almış.

Keşke ben yapsaydım…

Bu yazı Campaign Türkiye Haziran 2013 sayısında yayınlanmıştır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. mcd diyor

    belki ben bir bağlantı kurdum. ancak yeni profilo reklamında Setenay Özcan Yıldırım’ın yazdığı senaryo ile keşke ben yapsaydım dediği bu reklamın senaryoları mantık olarak aynı gibi sanki. (çirkin bir ithamda bulunmak istemiyorum, bilinçaltı bu sonuçta… Kendisi de farkında değildir büyük ihtimalle)
    http://www.youtube.com/watch?v=X65qoTlHoP0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.