artwork

Kerem Tunçeri e-Turuncu’yla dijital ortama taşındı

8 sene önce

0

Türkiye’nin tasarruf bankası olma hedefiyle beş yıl önce müşterilerini Turuncu Hesap ile tanıştıran ING Bank, dijital bankacılıkta da Turuncu Hesap Ailesi’nin yeni ürünü e-Turuncu’yu piyasaya sundu.

Publicis Yorum tarafından çekilen reklam filmiyle ING Bank’ın sevilen kahramanları Kerem Tunçeri ve Şinasi’nin maceraları dijital dünyaya taşındı. Yönetmenliğini Mehmet Kurtuluş’un yaptığı reklam filminin post prodüksiyonu ise Kötü Kedi Şerafettin’i yapan Anima İstanbul ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Motion capture teknolojisinin kullanılmasıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan reklam filminin çekimlerinde 360 derece tarama sistemi kullanıldı. Kerem Tunçeri detaylı olarak tarandıktan sonra 3D modeli oluşturularak hareket edip konuşabilmesi için iskelet sistemi yerleştirildi. Karakterin hareketlerinin yapımı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan Motion Capture Studios’da gerçekleştirildi. Üzerinde  özel sensörler olan kıyafetlerin kullanıldığı işlemde, Kerem Tunçeri ile aynı boy ve kiloda olan bir body double hareketleri gerçekleştirdi. Alınan data kayıtları kampanyanın tüm video senaryoları göz önünde bulundurularak Dijital Kerem’e aktarıldı.

Reklamda Şinasi, Dijital Kerem ve e-Turuncu’nun fırsatlarla dolu dünyasıyla tanışıyor. Şubeye gitmeden tüm işlemlerinin yapılabileceğini ve 1 yıl boyunca avantajlı hoş geldin faizi fırsatını duyan Şinasi, Kerem’in karşısında bir kere daha yenik düşüyor.

ING Bank’ın tek tıkla tasarruf yapma imkânı sunan e-Turuncu, 1 yıl boyunca vereceği yüksek ve rekabetçi “hoş geldin” faizi ile yeni nesil bankacılık çözümleri arayan bireysel mevduat müşterilerine hızlı ve zahmetsiz bir bankacılık modeli sunuyor.

Künye: 

Reklamveren ING BANK

Pazarlama İletişimi Grup Müdürü Feyza Tamer

Pazarlama İletişimi Müdürü Gökçe Say

Pazarlama İletişimi Yönetmeni Aylin Kırımlı

Reklam Ajansı Publicis Yorum

Müşteri İlişkileri Ekibi Eda Altıer, Ayla Çaylı

Kreatif Direktör Can Faga

Kreatif Grup Başkanları Emrah Kural, Cihangir Gümüş

Stratejik Planlama Selda Sedes, Zeynep Bortaçina Yener

Prodüksiyon Arzu Köksal, Deniz Meray Dengiz

Yönetmen Mehmet Kurtuluş

Yapımcı Seda Eroğlu

Görüntü Yönetmeni Hayk Kirakosyan

Post Prodüksiyon Şirketi Anima İstanbul

Senin için
Tümünü göster
Pegasus “Cumhuriyet”i Göklere Taşıdı

“Her Adım Geleceğe, 100’ümüz Cumhuriyet’e”...

Altınyıldız Classics şehrin stil sahibi erkeklerine sesleniyor

“Havalan Kışa Giriyoruz”...