Kent, bu yıl da “Bayram Hatırlamaktır” diyor

Kent, bu kez bundan kırk yıl öncesinden başlayan bir aşk hikayesiyle bayramlarda sevdiklerimizi hatırlamanın önemini vurguluyor.

Bayramların heyecanını, örf ve adetlerini kendi marka kimliğiyle özdeşleştiren Kent, bayram dönemlerinde ‘bayram hatırlamaktır’ diyerek izlediği özel iletişimi bu bayram da sürdürdü. Özellikle bayram geleneğini tüketicilerine hatırlatıp bu değeri korumayı amaçlayan Kent, bu yılki reklam filminde aile, sevgi, hatırlamak ve paylaşmak gibi önemli değerleri ön plana çıkarıyor. Reklam filmi bundan kırk yıl öncesinden başlayan bir aşk hikâyesini ekranlara taşıyor. Film, tanıştıkları andan itibaren aralarında kendilerine özel bir dil geliştiren aşıkların, yıllar sonra bile aynı heyecanla alışkanlıklarını devam ettirmelerini konu alıyor. Yıllar geçse de bazı geleneklerin asla değişmediğinin altını çizen Kent bayram filmi, aile içindeki güzel anıların bayramlarla devam ettiğini ve bayramlarda sevdiklerimizi hatırlamanın önemini vurguluyor.

Çekimleri 3 gün süren yeni reklam filmi için kamera önünde ve arkasında toplam 75 kişi görev alırken, 1970’ler ve 80’lerde geçen planlar için döneme ait dokuların bozulmamış olduğu, nostaljik ve özel mekanlar tercih edildi. Ana oyuncuların yaşlandırma çalışmaları ise çekimden günler önce başladı ve oyuncuların yüz hatlarına özel prova makyajlarıyla birlikte set gününde oyunculara bu plastik makyaj uygulandı. Yaşlandırma çalışmaları; birkaç kez Oscar adaylığı bulunan, yurt dışında uzun metraj filmlerde ve reklam kampanyalarında çalışmalarını sürdüren Vittorio Sodano ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Sahneler öncesi makyaj hazırlıkları ise yaklaşık 5 saat sürdü.

Künye:

Reklamveren: Kent

Reklamveren Temsilcisi: Barış Çolakoğlu, Sezen Sarıoğlu, Görkem Tengir

Reklam Ajansı: Güzel Sanatlar

CCO: Güngör Türkömer

Kreatif Direktör: Zafer Külünk, Kemal Hayit

Yaratıcı Ekip: Tolga Suna, Emre Demirtaş

Stratejik Planlama Direktörü: Tuğay İlyasoğlu

Stratejik Planlamacı: Berra Katlav

Ajans Prodüksiyon Direktörü: Neslihan Ateş

Ajans Prodüktörü: Hüseyin Sert

Müşteri İlişkileri Direktörü: Cihan Gediz

Müşteri Temsilcisi: İrem Karadon

Yapım Şirketi: Kala Film

Yönetmen: Eralp Vardar

Prodüktör: Hazer Baycan – Berna Öztürk

Görüntü Yönetmeni: Burak Turan

Post Prodüksiyon: İmaj / Editör: Evren Aksoy

Müzik: Jingle House

Makyaj: Vittorio Sodano

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.