Kendini sterilize eden şeffaf maske: LEAF Mask

Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosu FDA, (Food and Drug Administration) kendini sterilize eden ilk şeffaf, akıllı N99 maskeyi onayladı.

COVID-19 krizi sırasında yüz maskelerinin giyilmesine büyük önem verilirken, maskelerin uzun süreli kullanımı sizi rahatsız edebilmekte, özellikle sıcak ve nefes nefese hissetmenizi sağlayabilmekte.

Sonunda, maske takmama deneyimine en yakın ve güvenilir bir seçenek ortaya çıktı. Detroit merkezli Redcliffe Medical tarafından geliştirilen hafif ve yaratıcı maskeye LEAF Mask deniyor.

N99 kalitesinde hava filtreleme ve kendi kendini sterilize etme özelliklerine sahip dünyanın ilk FDA tescilli şeffaf maskesi, yüzde 100 geri dönüştürülebilir bir şekilde optik dereceli malzemelerle havacılık teknolojisi kullanılarak üretildi.

LEAF’ın maskesi, yüzünüzün alt yarısını görünür tutmak için çene etrafına yerleştirilmiş N99 + HEPA \ HEPA-Karbon filtreleri ile şeffaflık sunan tıbbi silikon ile tasarlanmıştır.

Şeffaf yüz maskelerinin olası bir dezavantajı, nefes alırken buğulanma eğilimidir. Fakat LEAF’ın maskesi, yüzü her zaman açık tutan kendi kendine buğu çözme özelliğine sahiptir.

Premium seçenek olan LEAF PRO, akıllı telefon uygulaması ile kontrollü havalandırma ve hava kalitesi sensörlerine de sahiptir.

LEAF şu anda kitle fonlaması konumunda ve şimdiden 30.000 ABD doları hedefini yüzde 3,266 aştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.