artwork

Kenan Doğulu, güzeller içinden Potanın Perileri’ni seçti

9 sene önce

0

Garanti Bankası, Kenan Doğulu’nun da katkılarıyla, 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’na katılacak Potanın Perileri’ne, hem şampiyona öncesi moral vermek hem de oyuncuları onurlandırmak için bir marş hediye etti.

Oyuncuların da tercih ettiği, söz ve müziği Kenan Doğulu’ya ait “Güzeller İçinden” şarkısı, Garanti Bankası’nın hazırladığı bir sürprizle Potanın Perileri’ne sunuldu. Ozan Doğulu’nun aranjörlüğünde yeniden düzenlenen, ritmi ve vokalleri Kenan Doğulu tarafından tekrar şekillendirilen şarkı, oyunculara, antrenmana gitmek üzere yola çıktıkları takım otobüsünde gerçekleştirilen bir sürprizle hediye edildi. Otobüste yaşananlar, gizli kameralarla kayda alınarak filme dönüştürüldü.

Özel bir makyaj tekniğiyle yüzüne maske takılıp tanınmaz hale gelen Kenan Doğulu, takım otobüsünün muavini gibi otobüse bindi. Sesini değiştirerek “Güzeller İçinden” parçasını farklı bir şekilde seslendiren Doğulu, oyuncuların hiç beklemediği bir anda maskesini çıkartarak parçayı kendi söylemeye başladı. Maskeli kişinin Kenan Doğulu olduğunu anlayan ve şaşkınlıklarını gizleyemeyen oyuncular, sanatçıya eşlik etti.

Sürpriz için Kenan Doğulu’ya yapılan özel maske, prosthetic tekniğiyle Londra‘da bulunan Millennium FX şirketinde hazırlandı. Bunun için, 1,5 ay önce sanatçıdan yüz kalıbı alınarak Londra’ya gönderildi. Çekim öncesinde Türkiye’ye getirilen ve Kenan Doğulu ile son provalarda şekillendirilen maskenin uygulanması, yaklaşık 5 saat sürdü. İngiltere’den gelen özel ekibe, Türk makyaj sanatçısı Ahsen Gülkaya ve ekibi destek verdi.

Künye:

Reklamveren Garanti Bankası

Reklamveren Temsilcileri Büşra Cinisli, Ali Baras, Zeynep Çömez

Reklam Ajansı Alametifarika

Kreatif Direktörler Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal, Can Çelikbilek

Yaratıcı Ekip Barış Alkan, Caner Apaydın

Müşteri İlişkileri Dilek Sezen

Ajans Prodüktörleri Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Özgür Dağgez

Prodüksiyon şirketi/Yönetmen Dijital Sanatlar / Can Ulkay

Müzik Ozan Doğulu / Kenan Doğulu